Nordic hotel Bellevue

kokemuksia?

Uusi hotellivanhan kaupungin tuntumassa. Onko kukaan asustanut tuolla? Nettisivujen perusteella näytti hyvältä.

3

1493

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heinäkuussa riikassa

      Olimme tänä kesänä asumassa kyseisessä hotellissa. Oikein siisti, mukava ja viihtyisä hotelli. Palvelualtista ja mukavaa henkilökuntaa. Suosittelen todella.

    • MarjutR

      Majoituin ko. hotellissa toukokuussa, kun se oli juuri valmistunut. Pieniä puutteita oli tuolloin, esim. joissain huoneissa (meitä oli isompi seurue) oli aikamoinen viemärin haju, ilmeisesti sen vuoksi, että putket olivat olleet käyttämättöminä, rakennushan on vanha ja sitä remontoitiin pitkään. Jotain muuta pientäkin, jossain huoneessa ei toiminut tv:n kaukosäädin, jossain ei ilmastointi.

      Mutta hotelli sinänsä on erinomainen, sijainti hyvä, aamiainen runsas ja hyvä ja henkilökunta todella ystävällistä ja palvelualtista. Esim. nämä pienet puutteet, joita esiintyi, korjautuivat nopeasti.

      Suosittelen hotellia, itsekin menisin sinne, jos Riikaan uudelleen menen.

    • kokonaisuutena

      Muutama yö tuli oltua. Hieno yli 100-vuotias kivitalo, loistava sijainti. Vastikään remontoitu, erittäin siisti ja tyylikäs. Huoneet kooltaan vähän vaihtelevia, tuurista kait kiinni millaisen saa. Meillä oli tilava ja ilmava (korkeat huoneet siinä kerroksessa) superior huone, toisen pariskunnan huone eri kerroksessa taas oli selvästi pienempi ja enempi standardi-huoneen tasoinen.

      Aamiainen oli hyvä. Palvelu ok, aika nuorta henkilökuntaa, pientä sählinkiä oli lentokenttäkuljetuksen järjestämisessä. Kuljetus sinänsä hintansa väärti, kuljettaja oli kentällä vastassa uudenkarhean ison Audin kanssa.

      Kuumaa vettä ei tullut useampaan tuntiin yhtenä päivänä, mutta se taitaa mennä paikallisen vesilaitoksen eikä hotellin piikkiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      156
      2677
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      199
      1947
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1696
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1638
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1411
    6. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      74
      1078
    7. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1040
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1019
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      191
      944
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      67
      911
    Aihe