Nordic hotel Bellevue

kokemuksia?

Uusi hotellivanhan kaupungin tuntumassa. Onko kukaan asustanut tuolla? Nettisivujen perusteella näytti hyvältä.

3

1498

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heinäkuussa riikassa

      Olimme tänä kesänä asumassa kyseisessä hotellissa. Oikein siisti, mukava ja viihtyisä hotelli. Palvelualtista ja mukavaa henkilökuntaa. Suosittelen todella.

    • MarjutR

      Majoituin ko. hotellissa toukokuussa, kun se oli juuri valmistunut. Pieniä puutteita oli tuolloin, esim. joissain huoneissa (meitä oli isompi seurue) oli aikamoinen viemärin haju, ilmeisesti sen vuoksi, että putket olivat olleet käyttämättöminä, rakennushan on vanha ja sitä remontoitiin pitkään. Jotain muuta pientäkin, jossain huoneessa ei toiminut tv:n kaukosäädin, jossain ei ilmastointi.

      Mutta hotelli sinänsä on erinomainen, sijainti hyvä, aamiainen runsas ja hyvä ja henkilökunta todella ystävällistä ja palvelualtista. Esim. nämä pienet puutteet, joita esiintyi, korjautuivat nopeasti.

      Suosittelen hotellia, itsekin menisin sinne, jos Riikaan uudelleen menen.

    • kokonaisuutena

      Muutama yö tuli oltua. Hieno yli 100-vuotias kivitalo, loistava sijainti. Vastikään remontoitu, erittäin siisti ja tyylikäs. Huoneet kooltaan vähän vaihtelevia, tuurista kait kiinni millaisen saa. Meillä oli tilava ja ilmava (korkeat huoneet siinä kerroksessa) superior huone, toisen pariskunnan huone eri kerroksessa taas oli selvästi pienempi ja enempi standardi-huoneen tasoinen.

      Aamiainen oli hyvä. Palvelu ok, aika nuorta henkilökuntaa, pientä sählinkiä oli lentokenttäkuljetuksen järjestämisessä. Kuljetus sinänsä hintansa väärti, kuljettaja oli kentällä vastassa uudenkarhean ison Audin kanssa.

      Kuumaa vettä ei tullut useampaan tuntiin yhtenä päivänä, mutta se taitaa mennä paikallisen vesilaitoksen eikä hotellin piikkiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      83
      1561
    2. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      88
      868
    3. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      8
      832
    4. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      829
    5. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      53
      802
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      58
      763
    7. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      188
      741
    8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      80
      705
    9. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      41
      690
    10. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      170
      671
    Aihe