koulumatkatuesta, bussikortista

Mulla on viime keväältä tuolla kortilla vielä muutama matka, voiko ne käyttää ennen kuin laittaa uusiksi systeemit? Vaikkei se ihan luvallista olis, niin onko mahdollista? Ottaako ne koneet sen matkan siitä kortilta?
2262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Et voi käyttää vahaa korttia. Tai voit, mutta voi tulla
lasku kelasta perässä. Ne kun menee kelan maksettavaksi.

Äänestä

tottakai voit jos vaan kortti on voimassa! eli 2v ostosta on se bussikortti voimassa. Nehä on valmiiksimaksettu ni ne voi tietty käyttää millon vaan! vaikka kesälomallaki olisit voinu kulkee koulumatka välii!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


matonen kirjoitti:

Mulla on viime keväältä tuolla kortilla vielä muutama matka, voiko ne käyttää ennen kuin laittaa uusiksi systeemit? Vaikkei se ihan luvallista olis, niin onko mahdollista? Ottaako ne koneet sen matkan siitä kortilta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu