synnytys

kertokaahan kaikki mikkelissä synnyttäneet hyvät ja huonot kokemukset. mitenkähän nopeasti sairaalasta pääsee kotiutumaan jos on kaikki kunnossa vauvalla ja äidillä?
1158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

synnytys mikkelissä oli ihan positiivinen kokemus.. kätilöt ja lääkärit mukavia... neuvoja ja ohjausta sai tarvittaessa.. me olimme sairaalassa viikon verran, neidin keltaisuus arvojen takia.. mutta jos kaikki hyvin, ni varmaa pääsee kotiin jo 2-3 päivän päästä synnytyksestä..
ainut huono kokemus oli kun yöllä menin tyttöä katsomaan, kopassa oli vaan vaatteet ja tyttö olikin laitettu valohoitoon.. unohtivat vaan minulle kertoa.. vielä ku itselläni ei ollut mitää tietoo keltasuudesta, ni mielessä pyöri vaa et onx nyt joku hätä.. vähän säikäytti.. :(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikkelissä? kirjoitti:

kertokaahan kaikki mikkelissä synnyttäneet hyvät ja huonot kokemukset. mitenkähän nopeasti sairaalasta pääsee kotiutumaan jos on kaikki kunnossa vauvalla ja äidillä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu