Mulla on tokaluokalle menevä poika joka on jo kauan halunnut omaa pelilaitetta. Tähän saakka on tyytynyt pelaamaan tietokoneella nettipelejä ja kavereiden tykänä sit muita pelejä.
Mikä olisi hyvä laite hankkin 8v pojalle? Mamma kun ei näistä ymmärrä mitään. Vaikuttaako valintaan se, että meidän telkkari on 9vuotta vanha räyskä? Sit kun se hajoaa niin toki laitetaan nykyaikainen laite. Itse en kovinkaan paljoa välitä mistään terävästä kuvan laadusta eikä poikakaan vielä kaipaa sitä. Eli vielä ei ainakaan kaivata/tarvita Blu-raytä.
Suurimmalla osalla kavereista on pleikka kakkoset. Kolmosen hinta on mielestäni vielä aika kova! Mutta kannattaako enää ostaa kakkosta? Mites sit nää muut laitteen? Nintendo ja X-box? Mites pelien hinnat? Ohjainten hinnat?
Neuvokaa te viisaammat :)
Auttakaas pelilaitteen
valinnassa....
1
334
Vastaukset
- ---
http://www.puolenkuunpelit.com/index.htm
Käy tuolla katsomassa ja päätä itse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2032790Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1652496Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait256904Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies107902Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka307874Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k453778Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748