Raitis sunnuntai tänään.
Sunnuntai 10.8.2008
10
490
Vastaukset
- Spriten voimalla
huomenta vaan! Minä yritän kohtapuoleen mennä yöpuulle, että jaksan huomenna (sunnuntaina) saada aikaiseksi jotakin hyödyllistä.
Raittiina, päivä kerrallaan!- juoppotrolli
raitis sunnuntai.
Sellainen on tarkoitus, selvinpäin tänäänkin.
- nadasa
Pyydän että poistat aloitukseni tuolta ylempää.Ja myös 9.8-ketjusta.Joku on ärsyyntynyt juuri minun kirjoituksistani.En kestä todellakaan enempää pottuilua..Joku sanoi täällä jossain että puhu läheisien kanssa.Minulla ei ole ketään läheisiä,yksin olen.Tämä palsta on ollut tärkeä mutta nyt riittää.Tuol jossain joku jopahorotteli miuta.Tuntuu niin pahalle...En kestä enempää.Ole kiltti ja poista viestini..Ne kaikki.Kiitos.T.Kukkakeiju.
- Hamara
Raitis Sunnuntai se näyttää olevan minullakin. JES!
Eipä ole mitään haluja käydä katkaisemaan raittiiden päivien ketjua,jotenka raittiina eläminen jatkuu..Onneksi on janon sammuttamiseen muitakin juomia kun noi alkoholipitoiset juomat.
Turvallisia ja iloisia koulujen alkamis päiviä koteihin joissa kouluun lähtijöitä on:)
Eipä muuta kun raikkaita,vähä sateisia syksyisiä päiviä kaikille.t pörri- minäkin.
Ja raittiina aion jatkaa. Nyt kuitenkin elämäni tahti tiivistyy niin kiihkeäksi, että yritän - alkoholiriippuvuuteni torjumisen lisäksi - torjua tämä nettiriippuvuuteni, eli jokapäiväiset käyntini tällä palstalla. Aikaa menee liikaa kaikkien ketjujen lukemiseen ja vielä joihinkin vastailemiseen.
Itse sain tästä palstasta valtavan suuren tuen kamppailussani päivittäistä viininlipitystä vastaan. Alkoholiriippuvainen olen ja sellaisena pysyn, mutta yritän pitää itseni järjissä ja olla kallistamatta sitä ensimmäistä lasillista. Jos siihen pystyn, niin hyvin menee.
Hyvää jatkoa kaikille teille muillekin. Varmaan joskus täällä piipahdan lueskelemassa kirjoituksia. Toivottavasti voin silloin kertoa pysyneeni raittiina! Ja toivottavasti minun ei tarvitse koskaan enää tulla tänne itkemään sortumistani. Mutta jos niin ikävästi käy, että sorrun, tulen kyllä. Toivottavasti tukea sittenkin vielä löytyy.
Eipä sitten muuta kuin hyvät jatkot kaikille! toivottaa saniliina- ukko-rähjä
että tuossa on asennetta. Jo tuo oivallus on puolivoittoa.
- dokufa
Tissutteluputken aikana ei palstalle kehtaa kirjoittaa, eikä edes sitä lukea, mutta kun putkesta on päästy, tai on päästävä eroon, on palstasta verraton apu. Kun tipattomuus on jatkunut pidemmän ajan, ei alkoholi enää ole jatkuvasti mielessä eikä silloin palstakaan. Mutta hyvä näin, sillä palstalla päivittäinen käyminen, pitäisi viinan jatkuvasti ajatuksissa.
Hyvää jatkoa kaikille minunkin puolestani. Tulen minäkin taas valittamaan, kun tarve siihen on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.1486891Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois
Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul353838Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji3073244Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen
haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota712842Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota
Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma62296- 211873
Liikaa vauhtia
Nuorukainen 17v. on ajanut 114 km/h 60 km:n alueella Nesteen kohdalla ja onneksi poliisi oli paikalla ja hurjastelu lopp471728- 151666
Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"
"– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri51634Kuka kävi Vaattunkikönkäällä ampumassa ilmakiväärillä matkailuautosta ikkunoita rikki?
25 päivänä tätä kuuta jouluyönä 3-4 aikoihin721430