Raitis sunnuntai tänään.
Sunnuntai 10.8.2008
10
500
Vastaukset
- Spriten voimalla
huomenta vaan! Minä yritän kohtapuoleen mennä yöpuulle, että jaksan huomenna (sunnuntaina) saada aikaiseksi jotakin hyödyllistä.
Raittiina, päivä kerrallaan!- juoppotrolli
raitis sunnuntai.
Sellainen on tarkoitus, selvinpäin tänäänkin.
- nadasa
Pyydän että poistat aloitukseni tuolta ylempää.Ja myös 9.8-ketjusta.Joku on ärsyyntynyt juuri minun kirjoituksistani.En kestä todellakaan enempää pottuilua..Joku sanoi täällä jossain että puhu läheisien kanssa.Minulla ei ole ketään läheisiä,yksin olen.Tämä palsta on ollut tärkeä mutta nyt riittää.Tuol jossain joku jopahorotteli miuta.Tuntuu niin pahalle...En kestä enempää.Ole kiltti ja poista viestini..Ne kaikki.Kiitos.T.Kukkakeiju.
- Hamara
Raitis Sunnuntai se näyttää olevan minullakin. JES!
Eipä ole mitään haluja käydä katkaisemaan raittiiden päivien ketjua,jotenka raittiina eläminen jatkuu..Onneksi on janon sammuttamiseen muitakin juomia kun noi alkoholipitoiset juomat.
Turvallisia ja iloisia koulujen alkamis päiviä koteihin joissa kouluun lähtijöitä on:)
Eipä muuta kun raikkaita,vähä sateisia syksyisiä päiviä kaikille.t pörri- minäkin.
Ja raittiina aion jatkaa. Nyt kuitenkin elämäni tahti tiivistyy niin kiihkeäksi, että yritän - alkoholiriippuvuuteni torjumisen lisäksi - torjua tämä nettiriippuvuuteni, eli jokapäiväiset käyntini tällä palstalla. Aikaa menee liikaa kaikkien ketjujen lukemiseen ja vielä joihinkin vastailemiseen.
Itse sain tästä palstasta valtavan suuren tuen kamppailussani päivittäistä viininlipitystä vastaan. Alkoholiriippuvainen olen ja sellaisena pysyn, mutta yritän pitää itseni järjissä ja olla kallistamatta sitä ensimmäistä lasillista. Jos siihen pystyn, niin hyvin menee.
Hyvää jatkoa kaikille teille muillekin. Varmaan joskus täällä piipahdan lueskelemassa kirjoituksia. Toivottavasti voin silloin kertoa pysyneeni raittiina! Ja toivottavasti minun ei tarvitse koskaan enää tulla tänne itkemään sortumistani. Mutta jos niin ikävästi käy, että sorrun, tulen kyllä. Toivottavasti tukea sittenkin vielä löytyy.
Eipä sitten muuta kuin hyvät jatkot kaikille! toivottaa saniliina- ukko-rähjä
että tuossa on asennetta. Jo tuo oivallus on puolivoittoa.
- dokufa
Tissutteluputken aikana ei palstalle kehtaa kirjoittaa, eikä edes sitä lukea, mutta kun putkesta on päästy, tai on päästävä eroon, on palstasta verraton apu. Kun tipattomuus on jatkunut pidemmän ajan, ei alkoholi enää ole jatkuvasti mielessä eikä silloin palstakaan. Mutta hyvä näin, sillä palstalla päivittäinen käyminen, pitäisi viinan jatkuvasti ajatuksissa.
Hyvää jatkoa kaikille minunkin puolestani. Tulen minäkin taas valittamaan, kun tarve siihen on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle223018Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A112077Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.651946Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1001803Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761543Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta141272Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001265Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥361255- 1111055
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151036