kertosko joku alan myyjä

Tuolla kun kaupataan noita televisioita ja niissä ilmotetaan että laitteessa on digiviritin antenni talouksiin. Naapurilla on televisio johon saa laittettua erillisenä myös kaapeliboksin. Onko kaikki televisiot samanlaisia vai onko tosiaan semmosia joihin ei voi liittää kaapeliboksia. Ja jos niihin saa miksei tv:n tiedoissa niistä mitään mainita.
4576
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos TV:ssä on scart, siihen voi liittää digiboksin. Kuinka monta kertaa tätä pitää toistaa.

Äänestä
  • _tekin_ olette olemassa - sentäs muutama miljoona kansalaista tässäkin maassa?

    Äänestä

Lähes kaikissa uusissa televisioissa alkaa olla vakiona sisäinen antenni - , että kaapeliviritin.

Mikäli laitteessa on vain antenniviritin kyseessä on ns. vanhempi mallinen televisio , niihin joutuu kytkemään kaapeliboksin erikseen .

Äänestä

Ulkoinen digiboksi on vain ulkoinen signaalilähde siinä kuin DVD-soitin tai videonauhuri. Mistäpä se tv tietäisi, tuleeko kuva DVD:ltä vaiko digiboksista?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikko vaan kirjoitti:

Tuolla kun kaupataan noita televisioita ja niissä ilmotetaan että laitteessa on digiviritin antenni talouksiin. Naapurilla on televisio johon saa laittettua erillisenä myös kaapeliboksin. Onko kaikki televisiot samanlaisia vai onko tosiaan semmosia joihin ei voi liittää kaapeliboksia. Ja jos niihin saa miksei tv:n tiedoissa niistä mitään mainita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu