Blueray levy naarmuilla....

Onnistuin naarmuttamaan blueray levyllä olevaa ps3 peliäni sen verran ettei enää peli toimi.Onko mitään "taikatemppua" saada peli kuitenkin toiminta kuntoon? Peli perkele maksoikin pienen omaisuuden....harmittaa
2135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jotain korjaustahnoja saa kaupoista (hammastahna ajaa saman asian, ihan oikeasti, ei mikään läppä), mutta bluray-lätyissä on data sen verta tiiviisti pakattu että tuskin tokenee. Eihän tossa mitään voi menettää, että tahnaa lätylle ja hierot tasaisesti.

Äänestä

joku pelikauppa noita korjaa....en jaksa vaivautua etsimään mikä. kokeile laittaa google kuvahakuun sims2 ...öö :D ^^ niin sieltä tulee joku pelikauppa, joka kustantaa 5€/ leynkorjaus. takuukin on ^^^^

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.................. kirjoitti:

Onnistuin naarmuttamaan blueray levyllä olevaa ps3 peliäni sen verran ettei enää peli toimi.Onko mitään "taikatemppua" saada peli kuitenkin toiminta kuntoon? Peli perkele maksoikin pienen omaisuuden....harmittaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu