hei!lähden opiskelemaan ja pitäisi saada kotityö ammattitutkinnon paperit.kokemuksia koulutuksesta,oliko vaativaa?pitikö paljon esiintyä ja tehdä esseitä?
kotityöpalvelun ammattitutkinto
kokemusta?
61372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Opiskelen paraikaa tätä ammattitutkintoa kokopäiväopiskeluna. Kohta eli lokakuussa pitäs olla valmis. Esseitä ei juuri muuten ole tarvinnut, kuin näyttösuunnitelmat ja esiintyä ei just yhtää, jotai ryhmätöitä. Raskainta minulle on ollut nää näytöt 5 kpl suunnitteluineen jne. Muuten suhteellisen iisiä, ei tarvi mitää laskea tms. Hauskoja opiskeluhetkiä sinulle!
Missä voi suorittaa kotipalvelututkinnon? Onko mahdollista aikuisopiskelijalle ja esim. työn ohella? Kauanko kestää?
Itse opiskelen työvoimakoulutuksena.
Moi...itse opiskelen samaista alaa ilta ja monimuoto koulutuksena Lappia ammattiopistossa.Sopii hyvin jos töissä. 2 kertaa viikossa iltasin koulua noin 4 tuntia illassa.Lähiopetuspäiviä/iltoja,etäopetus päiviä,työssäoppiminen ja näytöt 3 tutkinnon osaa!Kiva koulu..monipuolinen!!Vuoden verran.
Amiedussa Helsingissä?Onnistuuko töiden ohella?
Vaativa ja helppokin.Itselläni näytöt menivät hyvin läpi,Hölmöä,mutta näytössä piti olla aina kolme ihmistä mukana arvioimassa.Joku on sanoonut,että lähihoitjaien näytöt ovat helpompia.Tutkinnosta ei saanut ammattinimikettä.
Itselleni ei ole ollut kyseisestä ammattitutkinnosta mitään hyötyä.kysytään vaan,että mitä tämä koulutus sitten niinkuin vastaa?