Jos kärsit jalkasienestä, haavaumista varpaiden välissä, kutinasta jaloissa, vahvan hajuisesta jalkojen hikoilusta jne. on paras ja edullisin "lääke" Rajamäen väkiviinaetikka.
Normi jalkojen pesun jälkeen joko kaataa suoraan pullosta varpaille (kirvelee jos haavoja, mutta vain pienen hetken)
Kostuttaa pumpulia etikalla tai jotain kangassuikaleita ja asettelee ne varpaiden väliin tai kaataa pesuvatiin muutama desiä ja pitelee jalkoja siellä vaikka 2min.
Itse pääsin varpaidenvälien kutiavista pienistä haavaumista yllättävän nopeasti eroon etikalla muutaman käyttökerran jälkeen jopa.
Samalla väheni ja laimeni voimakas jalkahiki.
Töissä joudun pitämään 8h turvakenkiä jalassa ja ne todellakin hikoavat rajusti varsinkin kesä-aikaan.
Kirvely on joillekkin kipua jota eivät kestä, joten laimentamalla varmasti pääsee hyvään tulokseen myös.
Itse en huuhdellut etikkaa pois jaloista vaan "ilmakylpynä" annoin kuivua tai puuvillasukat heti, etikasta märkiin jalkoihin jotta pääsi kotona kävelemään. Aamuisin saman toisto ennen töihin lähtöä ja samalla viikolla olikin jo ongelma kadonnut.
Terveydestä ei aina tarvitse maksaa itseään kipeäksi :) Hyvää alkanutta syksyä kaikille.
Edullinen ja toimiva jalkahoito
1
2655
Vastaukset 1
- Anonyymi
Etikasta löysin minäkin avun. Varpaanvälit tahtoo helposti mennä haavoille kun jalat hikoavat tosi paljon. Farmaseutti sanoi vuosia sitten, että jalkasieni luultavasti saa varpaanvälit haavautumaan. Siihen on apteekissa voiteita ja varpaanväleihin voi laittaa kosteutta imevät taitokset, we-paperitupot tms. Nyt kuitenkin etikka ajanut saman asian ja jalat ja sukat ei enää haise (kuin lievästi etikalle). Mä oon suihkuttanu sellaisella sumutepullolla etikkaa suoraan pestyihin ja kuivattuihin jalkoihin ja varpaanväleihin. Annan kuivua ilmakylvyssä ja siinäpä se. Jalat terveemmän näköiset ja tuntuiset kuin koskaan ennen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791692
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109893En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo96653Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207644- 133618
- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37546
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15520