vituttaa, onneksi takuu korvaa.
Kuitenkin epäilyttävää kestävyyttä. Taitaa tulla auton vaihto eteen.
Kuitenkin epäilyttävää kestävyyttä. Taitaa tulla auton vaihto eteen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Vaihda skeida autoon.VW:n ja Audin moottorit kestää huomattavasti paremmin, kuin noissa idän vehkeissä.
Minä kun ihan luulin että niiden kaikkien moottorit tulevat samoista tehtaista. Ainiin, Skodan moottoreihin plokataan tietysti ne sekundaosat, sitähän varmaankin yritit tarjota?
Luotettavuustilastoissa Skoda keskitason ja VW:n yläpuolella - Audin kanssa about samalla tasolla. Että se siitä.
Seuraavaksi sulta menee vetarit, koska vetareiden suojakumit ei kestä pohjosen pakkasia!
Mulla on 4v ja reipas 200000km 1.9tdi ocun kanssa, eikä suurempia ongelmia ole ollut. Perus huollot ja vähän kuluvia osia on mennyt. Halvemmaksi ja huolettomammaksi on tullut kun edellinen autoni (audi). Tosin oli bensakoneella. Siinä meni jos jonkinmoista hilavitkutinta kilometrien karttuessa. Muuten toki oli vallan mainio auto. =)
kokoonpanolinjalla ei ole ollut riittävästi Audin sekundaosia on osia jouduttu ostamaan Fordilta. Juuri vetarien suojakumit ovat yleisimmät Fordilta ostetut osat, jotka on asennettu Octaviaan. Mersulta olisivat kuulemma saaneet ostaa takavuosina halvalla ovien ja luukkujen saumojen tiivistemassaa mutta Ford teki siitä erästä paremman tarjouksen.
Noita vetariongelmia ei juurikaan ole esiintynyt Ocu I:ssä. Ne ovatkin tämän vikapesä Ocu II:n ongelmia.
missä maassa Suomen pohjoispuolella valmistetaan etuvetoisia autoja????
onkii