Oltas lähössä 2.10.08 risteilylle tallinnaan.
Onko tallinnassa kuinka kallista korut vaatteet yms?
Ikinä ei olla käyty niin siksi kiinnostaa.
Minkälainen laiva toi Baltic Princess on?
Ja kuinkahan kallis laiva??
Onko tallinnassa kuinka kallista korut vaatteet yms?
Ikinä ei olla käyty niin siksi kiinnostaa.
Minkälainen laiva toi Baltic Princess on?
Ja kuinkahan kallis laiva??
Vastaukset 5
Vanhimmat
tuos viimme viikonloppuna yön yli reissulla tallinnassa ja tuli noita kauppoja kierreltyä. Viru keskuksen hintataso vaateliikkeiden osalta oli melkein sama kuin suomessakin et hinnat ovat aika "kivasti" nousseet ydinkeskustan alueella. Lääkkeet ovat osittain halvempia kuin suomes. Alkoholin hinnassa on paljon hintaeroja kaupunginalueella esim. Rimi market sataman lähellä ei ole kaikkein halvempia. Vanhassa kaupungissa on paljon putiikkeja kans, mut ainakin muutamissa näyttäs hinnat vaihtelevan pärstä kertoimen mukaan.
Baltic Princesshän oli siisti laiva kun viel niin uusikin. Kahvi maksoi 1,80e ja sämpylä 3,50e et aika hinnakasta noi ainakin on. Mut vastapainoksi neloslonkku oli kaikkein halvinta laivalla! (alle 18e 24 "pötikkää") Palvelun ystävällisyys on sitä perinteistä virolaista mitä Tallinnassakin saa. Eli ei paljon ylimääräistä tuumailla. Kai se on vanhaa perua neuvostoajoilta.
Kaikesta huolimatta, vaikka Tallinkkia täällä parjataan niin ei minulla ainakaan ole moitittavaa vaikka ihmiset ei niin palvelualttiita olekkaan. Teimme koko reissun Tallinkin paateilla, Starilla mentiin ja Baltic Princeksellä tultiin ja hotellinna oli viel Tallink city hotel. Kaikki meni oikein mukavasti. Ainut mikä vähän tympäsi oli hesassa länsisataman parkkihallin parkkimaksu 39ekee... Noo toisaalta säilyipähän auto ehjänä =)
laivalla oli mielestäni tosi kallista, kannattaa ostaa maista ja syödäkin maissa.
Siellä ne hinnat selviää
Baltic Princessissä on keula ja perä ja oleilutilat niiden välissä.
Virossa Viron hinnat