"tuulella käynti"

RapuN.

Tää on varmaan tyypillistä ravuille. Ihan mielettömän kivaa ja mukavaa, kenen kanssa tahansa ja varsinkin parisuhteessa. Sitten tulee se VÄÄRÄ sana, ele tai ilme ja fiilis on tipotiessään. OU jee, niiiiin ärsyttävää, jopa omasta mielestänikin!!
Miesystävä ihmettelee näitä mun "pimahtamisia", eikä voi käsittää..en mäkään. Kyllä me ravut ollaan vaikeita :))

3

1336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toteisin

      että jokikinen nainen on tuulellakäyvä ja siks just niin pirun sulosia!

    • N.Rapu

      sano. Itsekin olen rapunainen ja just tuollainen.
      Kauris mies on aika hyvä kestämään. Viime aikoina sitten tulikin oikein kunnolla suututettua leijona mies ...iik.
      Toisaalta ajattelen että ne on todella harvassa jotka muakin kestävät :)

      • Tämäkin rapu

        Jepa jee, se on kyllä niin totta, että ei tarvita ku yks väärä sana tai väärä pääte sanaan, niin johan käy tuli ja leimaus... siinä on taas riita valmis aivan mitättömästä asiasta. Pakkoko sitä on olla niin vaikia?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      14
      4383
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1662
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      264
      1498
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      73
      1475
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      240
      1359
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1140
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1090
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1079
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1034
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      1003
    Aihe