Mitenkähän muulla keinoin voi poistaa erään sinnikkään ohjelman, kun ei lisää poista valikosta lähde, ja olen yrittänyt, vaikka miten poistaa sitä, mihin nyt tieto riittää, vaan herjailee jotain johon ei kielitaito riitä.
sinnikäs ohjelma poistaa?mikähän
neuvoksi
3317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei kai se ohjelma ole mikään, mikä pyörii taustalla koko ajan? Paina Ctrl Alt Del ja katso löytyykö ohjelma listasta. Jos löytyy valitse se ja klikkaa End Task ja yritä sitten poistaa ohjelma lisää/poista toiminnon kautta.
Joo elikkä mulla on tuo suomalais kielinen Xp, ja onks se tuo Tehtävienhallinta ja sitten lopeta prosessi Ainakin kyseinen ohjelma oli siellä sinisenä exenä , tai oikeestaan oli useampiakin sillä nimellä ja silti ohjelma on sammutettu elikkä pitäs olla pois päältä.
Jos se siellä tehtävien hallinnassa on niin kylllä se taustalla pyörii, eli Lopeta prosessi ja sitten kokeilemaan uudestaan poistamista.