Biljardia

Toimiiko Kotkassa biljardikerhoa? Siis sellaista, johon voi tulla alle 18 v. Kehen voisi ottaa yhteyttä? Baareissahan tietysti olisi mahdollisuuksia, mutta kun ei ikä riitä.
3764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Keskustassa Biljard Cave (tai Billiard Cave). Taitaa olla Kotkan ainut alan todellinen pelipaikka. Käsittääkseni siellä toimii myös joku Kotkan biljardiyhdistys tai vastaava (?)

Ja tämähän sijaitsee siinä Kotkansaaren Teboilia vastapäätä olevassa rakennuksessa.

Äänestä
  • Yep. Siellä on hyvä biljardisali sekä mukava henkilökunta. Pääsee alaikäisetkin. =) Mene ihmeessä sinne siis!

    1Äänestä

  • Kiitos ystävällisistä vastauksista. Kävin testaamassa paikan ja hyvältä vaikutti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ysipallo kirjoitti:

Toimiiko Kotkassa biljardikerhoa? Siis sellaista, johon voi tulla alle 18 v. Kehen voisi ottaa yhteyttä? Baareissahan tietysti olisi mahdollisuuksia, mutta kun ei ikä riitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu