Sellasta kyselen enemmän Hyundai tietoisilta, että millaisia kilometrimääriä Coupe 2.7 v6 voi ajella. Itsellä -05 ja mittarissa 115tkm. Kaikki pelannut loistavasti, ei mitään isompaa harmia ole ollut. Mietin vaan missäköhän vaiheessa alkaa ongelmia ilmenemään, vai onko kaikki puhe, että moottori ei kestäisi, pelkkää paskapuhetta? Kiitos!
Hyundai Coupe
-05
5666
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olen huollossa nähny saksantuonti coupeja, joissa jopa 200000 mittarissa. Silti kaikki toimii joten eiköhän se hyvin huollettuna mene aika pitkään. Kytkinvikojahan noissa v6:sissa on ollu mutta ei muuta isompaa.
Okei, kiitoksia infosta, vähän oonkin miettiny, että kyllä noi koneet kestää ihan sen saman mitä jonkun "paremman" valmistajan. Itellä tosiaan automaattiloota kyseessä. Muutenkin niin pirun upee auto ja loistava ajettava. Monta kalliimpaa urheiluautoa oon ajanu, ja kyllä toi ajettavuudessa suurimman osan voittaa. Niinhän top gearissakin hehkutettiin, että pesee Lexuksen SC 430 mennen tullen.
Kyllä ne aina huhupuheita on että moottorit ei
kestä.Ennakkoluulot on kovia.
Nettiautossa oli jokin aika sitten myynnissä Hyundai
Sonata jolla oli mittarissa n.600 000 km.
Käyttäjäkokemuksia:
http://www.tuulilasi.fi/uudetautot/?make=017&model=002&comments=1
..ja tuossa '05:ssa on vielä takuutkin voimassa pari vuotta.
http://www.hyundaiclubfinland.com