Loma+sairasloma

Sairaslomalta suoraan kesälomalle. Sairasloma kestänyt sen verran että edessä kelan päiväraha. Välissä reilut neljä viikkoa kesälomaa ja sairasloma jatkuu. Katkaiseeko tämä kesäloma tuon sairaslomakauden vai onko edessä kelan päiväraha. Kiitos tietäjälle.
1328
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Älä hea sairaslomaa vaan ole kesälomalla niin katkaisee. Huomaa työhönpaluuehto päiväksi - tai ainakin tunniksi jotta saat koko lomarahan, ellet sitten ole kunnalla tai valtiolla töissä jossa sen saa joka tapauksessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kysymys? kirjoitti:

Sairaslomalta suoraan kesälomalle. Sairasloma kestänyt sen verran että edessä kelan päiväraha. Välissä reilut neljä viikkoa kesälomaa ja sairasloma jatkuu. Katkaiseeko tämä kesäloma tuon sairaslomakauden vai onko edessä kelan päiväraha. Kiitos tietäjälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu