Kumpi parempi HP vai LG

Olen uutta kannettavaa ostamassa ja tahtoisin tietää muiden mielipiteitä kumpi olisi käyttövarmempi ja kestävämpi Hp vai Lg. Entinen koneeni on Acer, mutta toista Aceria en enää osta, vanha hajosi ensimmäisen kerran jo 1,5 vuoden käytön jälkeen ja taas on alkanut reistailemaaan.
10946
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

HP:n yritysmallit on ihan ok, LG:stä ei ole kokemusta. Mutta parempiakin löytyy, riippuu käytettävästä budjetista ja siitä mitä kaikkea koneella tehdään.

Äänestä
  • Kone saisi maksaa korkeintaan 1000 euroa. Konetta käyttäisin pääasiassa netissä surffailuun ja koulutöiden tekoon. Ison näytön kuitenkin halua 17-19".

    Äänestä

  • neppari kirjoitti:

    Kone saisi maksaa korkeintaan 1000 euroa. Konetta käyttäisin pääasiassa netissä surffailuun ja koulutöiden tekoon. Ison näytön kuitenkin halua 17-19".

    Tuon kokoisella näytöllä tuossa hintaluokassa ei kyllä osaa sanoa mitkä olisi erityisen varmatoimisia koneita, mutta kaipa se HP on ihan ok sitten.

    Äänestä


  • Älä vaan tyrkytä tällä palstalla mitään haitallisia ohjeita. Itse saat säätää omaa konettasi miten haluat, mutta älä vaan ohjeista aloittelijoita siihen.

    Äänestä

ite kirjotan nyt lg:n koneella.. en sitte tiedä onko vaan minun, mutta tää kuiten on ihan paskana alle kahen vuoden käytön jälkeen. itellä menossa kova koneenhaku ku tästä mun lg:stä ole enää mihinkään. (monet ohjelmat lopetti toimimasta, samoin kirjottava-asema, näytöstä puhumattakaan)Korjaus tulis niin kalliiksi kuulemma, että sama ostaa uus vehje. No mutta ei pidä vissiin yleistää. veikkaisin kuitenki että hp:n kannattis ottaa, parilla kaverilla ollu useemman vuoden eikä oo takkuillu kuulemma.

Äänestä

En itse asias tiiä kumi on parempi välil mun mielest lg ja välil hp

Äänestä
  • Alkuperäinen kysyjä on varmaan tämän yhdeksän vuoden aikana ehtinyt käyttää uuden koneensa loppuun, oli se sitten HP tai LG.

    1Äänestä

HP tietenkin. Lenovo taitaa olla paras, ainakin thinkpadeissä, läppäreissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


neppari kirjoitti:

Olen uutta kannettavaa ostamassa ja tahtoisin tietää muiden mielipiteitä kumpi olisi käyttövarmempi ja kestävämpi Hp vai Lg. Entinen koneeni on Acer, mutta toista Aceria en enää osta, vanha hajosi ensimmäisen kerran jo 1,5 vuoden käytön jälkeen ja taas on alkanut reistailemaaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu