ollut ruumis jossain kaupungintalon takana??
Keskustassa
kuulemma
41512
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
niin oli ei vaan saatu selville mitä oli tapahtunut.
Minun mieheni oli odottamassa minua kaupungintalon takana autolla ja näki kun ruumis makasi kadulla verisenä ennen ambulanssien tuloa. Nainen oli kuollut ja ilmeisesti pudonnut viidennen kerroksen parvekkeelta. Näin itsekin ruumiin peitteen alta, kuolleen kädet ja jalat tulivat esiin... Ei kivaa katsottavaa... Tietääkö joku vielä enemmän...?
Ensin luulin että se on saanu sairaskohtauksen, mutta pian valkeni että jostakin se tipahti makuunin yläkerrasta parvekkeelta tai katolta ja oli epäluonnollisesti mutkalla. Aluksi ihmiset ei tehneet mitään vaan katselivat ja sitten joku alko pyyhkiä veriä, mutta turhaan. Sen näki kuitenkin että kuollu on eikä kukaan koittanu elvyttää sen koommin. Tuli kaks poliisiautoa ja kaks ambulanssia. Poliisi kävi tutkimassa 5. kerroksen asunnon ja parvekkeen. 15-30 min. se siinä oli maassa peitteen alla ennen kuin ruumisauto haki pois ja palomiehet pesi veret ja aivonkappaleet paloletkulla viemäriin kadulta. Semmosta liitupiirrosta ne ei kuitenkaan tehneet niin kuin jenkkisarjoissa piirretään katuun ruumiin ympärille.
Ja lauantaina hyppäsi joku herra rekan eteen Kallansilloilla. Minusta ihan jokaisen oma asia, jos haluaa päättää päivänsä, mutta ei saisi vaarantaa muiden henkeä samalla.