Olen tässä ajatellut hankkia ensimmäiset tarot-korttini, mutta minälaiset olisi hyvät? onko nämä Mystiset Lenormandin kortit hyvät ensimmäisiksi korteiksi vai mitkä kannattaisi ostaa?
tarot - kortit
3
1696
Vastaukset
- velhotar
Minusta hyvät kortit ovat ne, jotka itseään mielyttää ja puhuttaa.
Älä hanki kortteja sillä perustaalla, että joku toinen on kehunut vaan jos korttien visuaalinen ulkoasu miellyttää ja miel. suomen kielinen kirja juuri niille korteille niin mikäettei.
Tietenkin, jos enkku on sulla hyvin hanskassa, niin valikoima on jo todella laaja. - TheHermit
Mä olen elämäni aikana ostanu useammankin tarot-pakan, aina vähän intuition perusteella, että mitkä on tuntunut hyvältä.
Pari pakkaa on palvellut mua todella hyvin ja pari pakkaa on ollu sellasta, ettei ne mulla oikein toimineet.
Osta ne, mitkä sulla on mielessä ja jos ne ei tunnu omilta, osta uudet. Ei ole mikään synti omistaa useampia pakkoja, kortit eivät ole mustasukkasia =). - parhaat
Minusta Mustan Pekan kortit ovat parhaat!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18422409Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant829624Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.457610Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va876406SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896093Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485092HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1164747Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1054476Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo942195Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k841477