http://www.hs.fi/peking2008/artikkeli/Palkintopallilla mesonnut Abrahamian menetti pronssinsa/1135238678066
Ovat ruotsalaiset kummallista rotua kun häviävät painissa ja sitten alkavat kiukutella, heittelevät mitalinsa maahan ja marisevat kuin pikkutytöt.
Ovat ruotsalaiset kummallista rotua kun häviävät painissa ja sitten alkavat kiukutella, heittelevät mitalinsa maahan ja marisevat kuin pikkutytöt.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kahta sanaa "mesota" ja "paiskata". Videosta kuitenkin käy ilmi, että hän vain astuu pois ja tiputtaa siististi mitalin lattialle.
Kukaan painia pidempään seurannut ei ole vielä antanut tukeaan tuomarien toiminnalle välierässä.
Abrahamian ei muuten hävinnyt,kuten kirjoitit, vaan voitti pronssia painimalla. Toisin kuin kultaa voittanut välierässä.
sinähän se täyttä sontaa kirjoitat, lattialle:) :)
ruotsalainen nimi tuo Abrahamian. Eiköhän tuo mesoaminen juonna juurensa ennemmin Lähi-idästä kuin Ruotsista.
Kultapojan sukujuuret on melko kaukana lähi-idästä...