Meillä tyttökissan leikkaus edessä, kissa nyt 6kk. Huomasin tänään että maha on ruvennut oudosti pullottamaan. En ole huomannut että olisi ollut kiimassa. Voiko olla raskaana, vaikka ei olisi ollut kiimaa? En halua pentuja, voiko kissan leikata jos on raskaana?
tyttökissan leikkaus
elliheip
3
2939
Vastaukset
- voi leikata
Kissaa ei voi leikata, jos raskaana. Tosin saattaahan olla, että kissan masu pullottaa vaan muutenkin. Meillä ainakin 2:lla herralla ja 1:llä neidillä maha pullottaa syömisen takia :).
- vivanco
perustelet sektion? jos tiineenä olevaa ei saisi leikata niin miten ihmeessä sektio on mahdollinen??
- vivanco
kyllä kissan voi leikata jos se on tiineenä. Tällöin tehdään myös abortti. Olen ollut useammassa leikkauksessa jossa kissa on todettu tiineeksi, eikä sillä ollut mitään vaikutusta lopputulokseen. sterkka tehtiin ja pienet alkiot poistettiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1881341Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221148- 70870
- 48864
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53790Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva49753- 53712
- 33692
- 60689
- 47670