Herra Tankian itse sanoi Rolling Stones lehdelle, että bändin loppu on nyt tässä.
http://www.radiorock.fi/uutiset/uutinen.asp?id=234
On aina hyvä lopettaa huipulla. Kiitos System Of a Down näistä suurista vuosista!
System Of a Down on kuollut
7
1453
Vastaukset
- skiikke böi
No ompas harmi,itse en mikään suurin fani ole,mutta tod hyviä kappaleita tekivät!
- serjssystem
Maailman paras bändi ei olisi saanut hajota!!!!!!
- Daronz
Kumma kyllä muut bändin jäsenet eivät ole mitään vastaavanlaista sanoneet.
SoaDfans.com julkaisi tuon samaisen haastattelun ja Serj ei kyllä todellakaan sanonut noin. Joko SoaDfans.com on saanut väärää tietoa tai Radiorockin tyypeillä ei ole englannin kieli hallussa. - make-m
Voi olla että SOAD tekee tätä vuonna levyn, joka on vielä tykimpää tavaraa kuin Mezmerize ja Hypnotize. Epäilen että SOAD yllättää vielä faninsa julkaisemalla levyn. No kuitenkin, se jää nähtäväksi.
- systeminpalvoja
Minun mielestäni systemin pitäisi kyllä palata taas yhteen.Olen uskollinen 12v system fani kuuntelen systemiä joka päivä n.1h per päivä ja omistan kaikki systemin albumit.Pidän kyllä Serj Tankianin musiikista mutta koska systemillä on vieläkin erittäin paljon faneja ympäri maailmaa mielestäni heidän pitäisi palata yhteen. System Of A Down 4ever!!
- Rahkola
Toukokuussa vuonna 2006 System of a Down ilmoitti jäävänsä tauolle. Daron Malakian on vahvistanut että tauko kestää pisimmillään viisi vuotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482503
- 1801748
- 921598
- 691583
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k61005- 80958
- 68891
- 61856
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes188854- 61818