Moi . mun tyttöystävä lentää suomeen seuraavalla viikolla ja mietiskelin koska hän laskeutuu yöllä 1 aikaa .. että onko siellä missää paikaa nukkua pikkaisen että aamulla näyttäisin hänelle helsinkiä .. en meinaa mitään sänkyä mutta vaikka sohva tuoleja jotain missä voisi vähän ottaa rennommin.
Vastaukset 11
- mutta kuitenkin
mutta voihan yrittää "nukkua" tuloaulan penkeillä. Saattaa kyllä lähtö tulla sillä lentoasema ei matkustuskoti. Ota hotelli niin voi olla muutakin käyttöä tytön kanssa?
- kentälle
ja menkää ensin nukkumaan matkaväsymys pois. Ajattele, ensin lähes koko yö koneessa, sitten muka nukkuen lentoaseman epämukavalla penkillä, josta kumminkin joku pummi kiskoo hereille vartin välein. Ja sitten pitäisi yrittää nauttia muka kauniista (sateisesta) Helsingistä.
- No joo!
Kyllä näyttää siltä että sana "tyttöystävä" on aikamoista liioittelua tuossa. Onko kyseessä joku ostomorsian, jota et ole ennen tavannut?
Jos kyseessä oikeasti olisi tyttöystävä, niin eihän niin pälliä, tunteetonta ja täysin kylmää ja toisesta piittaamatonta ihmistä voi olla olemassakaan että tosissaan kysyy voiko toisen laittaa nukkumaan lentoasemalla SEN JÄLKEEN kun hän on tullut maahan! Ja vielä aamulla pitäisi lähteä raikkaana katsomaan Helsinkiä!
Lentokentällä yöpyminen on muutenkin vaikeaa, mutta juuri ja juuri mahdollista, jos kyse on siitä että sinulla on lento joka LÄHTEE aikaisin aamulla. Tai siitä, että vaihdat konetta, ja joudut odottamaan siinä välillä useamman tunnin. Silloinkin se on tosi epämukavaa ja epämiellyttävää. Vaikka mukana olisi pelkät käsimatkatavarat siinä vaiheessa.
Mutta että joku on ensin lentänyt (et sanonut miten pitkä matka on, mutta vaikka olisi lyhytkin), ja kaikki matkatavarat ovat mukana, ja sitten saapuu uuteen maahan kello 1 yöllä rättiväsyneenä kamat mukana, ja se mies jota tulee tapaamaan, ehdottaa että nuku sä hei täällä lentoasemalla ja nähdään aamulla niin näytän sulle kaupunkia! Itse lähtisin kyllä saman tien takaisin ja unohtaisin moisen paskan. Paitsi jos tosiaan olisin se ostomorsian.
Lentoaseman lähellä, 100 metrin päässä on Hilton-hotelli. Kentän alla on Scandic Gateway. ota jommasta kummasta huone tyttöystävällesi ja edes yritä olla ihminen eikä apina!- ari
hän ei ole osto morsian .olen tuntenut hänet monta vuotta mutta olen itse aina lentänyt espanjaan olemaan hänen kanssa niin olisi nyt aika että hän tulisi käymään täälläkin päin.
siis kyllähän seon liian ymmärrettävää että toi tulee oleeväsyttävää muttakysyin vain että jos siellä lentokentäälä olisi mitäänpaikaa missä voisi ottaa rennommin sen 4-5 tuntia. ja jos ei niin sitten ei ole muuta vaihto ehtoa kuin tulla lahteen yö bussilla tai sitten mennä hostelliin .. pitää mmiettiä
- ari
kyllähän me muuten mentäisiin hotelliin mutta meillä on rahat aika tiukilla tällä hetkellä että mitenkään pysty. vaikka nyt kuinka paljon haluaisin.
mutta kyllä liian hyvin ymmärrän istua kentällä joitan 4-5 tuntia yöstä ja sitten ensimmäisellä aamu bussilla helsinkiin . voi olla liian väsyttävää.
minulla on vaan nytten vaihto ehdot vähissä kun auto on korjaamolla niin sillä olisi helppo hakea.
että siellä lentokenttällä olemassa olisi ainoa vaihto ehto ,minäkin kun asun täällä Hollolassa niin on vaikea jos tultaisiin yö bussilla lahteen ja olisi ongelmana että miten pääsisi hollolaan . paha ajoitus minun auton kanssa heh.- lainaa kaverilta auto
En todellakaan jätä tyttöystävääsi sinne lentoasemalle kykkimään,
paitsi jos provoilet, ja lopetankin tämän asian pohtimisen tähän, terveisiä Hollolaan.
- Anonyymi
Missä nuo asuvat jotka siellä ovat pitkään ovatko lähtöpuolella Bai tuloaulassa Bai missä
- Anonyymi
Kummalla puolella nuomnukuvat asunnoitaijat majailee
Lähtevien Bai saapuvien piolella - Anonyymi00010
En suosittele nukkumista turvatarkastuksen jälkeen. Sellaisilla penkeillä, joilla voi nukkua kahdella puolella. Siihen voi joku tulla toiselle puolelle ja penkoa sun tavaroita.
Jollette satu olemaan porukalla matkalla.
En tiedä sitäkään, että kuinka hyvin tuo alue näkyy videolle?
Periaatteessa, jos tapahtuu jotain epäilyttävää. Niiden pitäisi säilyttää nuo videot poliisitutkintaa varten.
Ei taida olla kovin turvallista nukkua siinä. - Anonyymi00011
Lähtevien aulaan tulee sellaista porukkaa, joilla ei ole matkatavaroita. Asunnottomia yöpyjiä. Vartijat kiertää siellä ja katsele keillä ei ole matkatavaroita ja kyselevät lippuja. Pitää olla tosi varovainen. Jos on matkalle lähdössä, niin kannattaa mieluummin mennä turvatarkastuksen läpi ja valita siellä rauhallinen paikka
- Anonyymi00012
Loungeen nukkumaputkeen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.139845Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti48652- 70629
- 81571
- 39529
- 46510
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64489Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä36485- 21478
- 95477
Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa
Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja267466Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös
Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko37411Sofia ja Jeffrey yhdessä
Sofia julkaisi instassa kuvan hänestä ja Jeffreystä kuvan, taustalla soi Happy birthday biisi ja Jeffrey kasvot peitetty80405Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?
En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U35403- 21402
Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.25397Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.86396Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka24386- 13385
- 29374