kulkeeko gilera rcr ?

moi olen ostamassa itelleni mopoa ja ajatelin gilera rcr. Paljon se kulkee vakiona vai onks se sellanen et siihen pitää porata kurit pois et sen saa kulkemaan ?
3418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vakiona menee sen 40-50km/h oikeeaa nopeutta. mittariin voi seilata jopa yli 55km/h.
kai siinä joku holkki on alkukäyrässä jonka voi porata pois. holkin poiston jälkeen päästään jo 70km/h->.

Äänestä
  • ei todellakaan pääse yli 70 km/h holkin poiston jälkeen!!!!
    Gilerassa muitakin kureja kuin holkki...
    Holkin poiston jälkeen 55-60 km/h
    Ja gilerat kulkee vakiona enintään 50 ja kiihtyy kusisesti

    Äänestä

  • aomhomh kirjoitti:

    ei todellakaan pääse yli 70 km/h holkin poiston jälkeen!!!!
    Gilerassa muitakin kureja kuin holkki...
    Holkin poiston jälkeen 55-60 km/h
    Ja gilerat kulkee vakiona enintään 50 ja kiihtyy kusisesti

    nii sehän riippuu minkä vuoden gilera, jos on 05 tai vanhempi nii siinä on se pelkkä kuri. mulla 05 mallinen ja kulkee kurittomana ja vakioväleillä päälle 80

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kemppi93 kirjoitti:

moi olen ostamassa itelleni mopoa ja ajatelin gilera rcr. Paljon se kulkee vakiona vai onks se sellanen et siihen pitää porata kurit pois et sen saa kulkemaan ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu