Raskausarvet

Hei! Eli sellanen on tilanne, että oon lihonut noin 25kg ja siitä 10kg erittäin nopeasti..en ole raskaana! Ja mulle tullu näinä viimesten 10kg aikana jalkoihin hirveästi raskausarpia. no, olen tässä yrittäny katsoa mitä laitan suuhun ym. mutta arpia tulee vain lisää!! Mulle se on tosi iso asia tällä hetkellä, ja haluisin tietää onko kellää samanlaisia kokemuksia?
4826
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

..mutta ne vaalenevat kyllä ajan myötä vähemmän näkyviksi. Nopea lihominen niitä aiheuttaa ja lihomisen loppuminen auttaa uusien ehkäisyyn.

Äänestä

minullakin näitä "ihanuuksia" löytyy.. enkä ees lihonut kauheasti mutta nopeasti kyllä. Korkeimmassa painossani olin lievän ylipainon puolella 170/75..Ja vihaan todellakin noita arpia! Mutta ne saivat minut liikkeelle painon pudotuksessa. Siihen asti olin suhtautunut asiaan kevyemmin tyyliin "mitäs tässä muutama kilo.." Mutta kun ei ollut kyse muutamasta kilosta.. Joten arvet ovat kamalia, mutta minulle ne antoivat ns. potkun persiille,että en voi enää antaa itsenia lihoa enempää.. ja nyt olen siis vuoden alusta laihtunut ja tällä hetkellä 170/60.. mutta arvet pysyy aina mukana ja harmittaa aivan älyttömästi, että miksi en toiminut jo aiemmin!!

Äänestä

oottaa näitä negatiivisiaki kommenteja..mut asia on niin, että eikö keskustelu palstat ole sitä varten, että niissä voi vaihtaa ajatuksia ja keskustella?

Mullahan on ollu kans samalla tavalla, että joo kyllä se tästä meininki.. sit kun vielä sairastuin niin lääkkeet vaikutti vielä lisää ruokahaluun..

Eihän niille voi mitään, mut asia on sellanen joka vaivaa ja tuntuu, että maailmassa on yksin sen kanssa.

Äänestä

jäljiltä kuin Nepalin kartta eikä minua arvet hävetä pätkääkään.Ne on vain elettyä elämää...Todelliset kunniamerkit näkyy vain saunassa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hävettää.. kirjoitti:

Hei! Eli sellanen on tilanne, että oon lihonut noin 25kg ja siitä 10kg erittäin nopeasti..en ole raskaana! Ja mulle tullu näinä viimesten 10kg aikana jalkoihin hirveästi raskausarpia. no, olen tässä yrittäny katsoa mitä laitan suuhun ym. mutta arpia tulee vain lisää!! Mulle se on tosi iso asia tällä hetkellä, ja haluisin tietää onko kellää samanlaisia kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu