Koska Playstation 3:lle tulee kunnollinen autopeli, missä on mm. Brabus TKR, ja yli 750 muuta autoa.
Formula 1 muuten ihan paska peli verratuna Test Drive Unlimitediin xboxin parasn peli ihan ylivoimasesti.
Formula 1 muuten ihan paska peli verratuna Test Drive Unlimitediin xboxin parasn peli ihan ylivoimasesti.
Vastaukset 2
Vanhimmat
PS3:lle ei tule pelejä jotka sisältävät täysin mallinnettuja autoja samoissa lukumäärissä kuin edellisissä konsoliversioissa.
Yhden auton mallinnukseen menee aikaa 180 kertaisesti mitä aiemmin on mennyt, koska mallinnukset tehtävä 1080p tasoon eli Full HD kuvaan sopivalla täyspiirrolla.
Onko siis järkevää käyttää aikaa automäärään aikaa vai muuhun laatuun karsien samalla vaikka ne lada-sarjan kotterot pois pelistä?
Pelien lisä-osoiden hankkiminen on nettiaikaan yleistymässä ja saattaahan olla, että ratojen latausmahdollisuuden lisäksi voi olla saatavilla uusia autojakin mallinnettuna tulevaisuudessa sikäli kun virtuaaliautot sinällään mitään autoja ovat.
Kolarimallinnokset on autoa ajamattomalle hyvinkin tärkeitä ja vaaditaan mahdollisimman realistista mallinnosta joka olisi pelissä todellakin ikävää viihdettä.
Kun oikeasti auto ajetaan toisen perään tai kaiteeseen melko pienelläkin nopeudella (50km/h on jo kova vauhti) niin matkanteko loppuu yleensä siihen.
Räiskintäpeleissäkin realistinen idea ei toimi, koska yksikin luotiosuma itseen, tappaa tai tekee toiminnan erittäin hankalaksi edetä ryömimällä ja vuosien jälkeen saattaa kävellä tai ei koskaan.
Autopelit ovat viihdettä ja pysyköön sellaisena.
Kokeile Full HD TV:llä GT Prog. ja nautiskele! Parinkympin peli ei ole raju sijoitus ja mielestäni halpaa huvia Full teräväpiirtona.
se sitten mikään yllätys, tääkin vaan mielipide asia.