Elikkäs etsitään niin sanotusti sijoituskotia 1.5.2007 syntyneelle whippet urokselle.Tällähetkellä asutaan Jyväskylässä(saatetaan muuttaa)
Koiraa ei myytäisi,eikä tulisi mitään oikeuksia sijoituskodille.
Olen lähdössä armeijaan tammikuussa ja sen ajaksi mitä se kestää pitäisi hoitokoti pojalle saada.
Mielellään ei kotiin missä ihan pieniä lapsia,saattaa purra jossain tilanteissa.
Lähettäisin kuukausittan pojan ruokaan rahaa jne.
mahdollisesti hoitopaikan antajat ottakaa yhteyttä alustavasti sähköpostiini
tuuli.alander(at)keitelelainen.com
ns.Sijoituskoti mahdollisesti vuodeksi
wimpetti
2
753
Vastaukset
- :-)
Ota yhteyttä koirsi kasvaattajaan. Hän voi varmasti auttaa sinua löytämään hoitopaikan koirallesi tai luultavimmin ottaa koirn omaan kenneliinsä hoitoon.
- Sopiva koti
löytyisi parhaiten näin.
Maltetaas nyt ottaa niitä koiria vasta "aikuisena" jos ei lähipiiristä ole valmiiksi selvitetty armeijojen ja opiskelijavaihtojen ajaksi kotia.
Turvaverkostot ja pitempiaikaisetkin hoitopaikat valmiiksi myös koiranottajille!
;) Tiukkistäti 30v.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614388KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523201Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482512Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512455- 992138
- 241893
- 231632
- 301616
- 1611484
- 351261