Muistaako kukaan nähneensä jossain lehdessä (olisko ollu vauva tai 2plus) aurinkorasvaa joka sopii myös vauvoille? Tai jos muuten tietää, niin nimeä haen! Se oli ihan joku uus juttu, en muista oliko se myynnissä apteekissa vai sokoksella. Meillä siis on lapsi jo 1v2kk, että ei siis mikään vauva enää, mutta ei sille kai ihan vielä voi laittaa lasten aurinkotuotteita, kun eiks ne oo vasta pari, kolme vuotiaille..? Ollaan menossa Rodokselle, ja jollain se iho pitäis uima-altaalla suojata.
Vauvojen aurinkorasva
5
1311
Vastaukset
- suojakerroin
olemassa ja yleensä käy ihan sama mitä myös itselle laitat ja vähintään 40 suojakerroin. Myös liika aurinko ei ole hyvästä ja kannattaa suojata paljas iho vaikka rasvaa laittaakin.
- edes vauva
enää ole vauva ja rasva käy mikä vain sillä iho on jo kehittynyt.
- löytyy
Louis Widmerin lasten aurinkorasvalle sain apteekista siunauksen kun meidän 1,4 vee lähti etelään! Ja havaittiin tosi hyväksi! Myös Lorealin Kids 50 on sopivaa tuonikäiselle!
- rasvaksi
Pienille lapsille rasva, jossa on fysikaalinen suoja, ei siis imeydy ihoon, vaan se jää ihon pinnalle. Apteekissa on myytävänä tuota Widmeriä ja me on käytetty todella vaalealla lapsella (joka on nyt jo koulussa) Thaimaassa ollessamme Eucerinin vastaavaa. Kai se yleisesti on, ettei markettikamat ole suositeltavia juuri tuon imeytymisen takia.
- jos lapsenne
on vaalea, kun ette koskaan anna ottaa aurinkoa kunnolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011233Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 371609
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510