Pakko saada eräs mies pois mielestä ja kokonaan, liian kova pala, liian katkeraa hyväksyä, että se ei todellakaan välitä, ettei koskaan voi tulla yhtään mitään. Olisihan mun pitänyt se tajuta, että jotain olisi jo tapahtunut, mutta eikun jäin roikkumaan haaveeseen ja hän antoi sen jatkua vastaamalla aina puheluihin, olemalla niin herrasmiestä. Miks ei hän tajunnut ja sanonut aiemmin, ohittanut typeriä puheluitani.
Ehkei ollutkaan rakkauteni arvoinen, mutta millä eteenpäin, kun pilvilinnat pirstoutuu...
Ehkei ollutkaan rakkauteni arvoinen, mutta millä eteenpäin, kun pilvilinnat pirstoutuu...
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kuule mulla on ihan sama ongelma!! Olen ihan kympillä rakastunut yhteen jätkään, mutta meistä ei voi tulla mitään, koska A) Se on ''liian'' vanha mulle B) Se on naimisissa!!!!
Vaikka tiedän ettei meistä voi tulla mitään niin ajattelen sitä jätkää koko ajan!! Teen mitä tahan sa niin se on vain koko ajna mun mielessä enkä tiedä mitä tekisin!!! Koska moni on sanonut et unoha se, mutta se ei oo helppoo!!!!
Mullekin tosi moni niin halvatun viisas on sanonut jo aikaa sitten, että unohtaisit, että kyllä siitä olisi jo jotain tullut, mutta mä en halunnut uskoa. Yritin saada sen miehen luottamaan muhun, kun tiedän,tai sitten luulen vaan, että sen voi olla vaikea luottaa naisiin. Ajattelin, että ajan kanssa ehkä kehkeytyisi jotain, mutta taisin ihan vaan savustaa häntä poispäin.
Kun kysyin, ETTÄ miksi hän oli niin ystävällinen jne, että luulin hänen välittävän, sanoi hän välittävänsä monista, mutta KIINNOSTUNUT EI KUULEMMA OLLUT!!!
Laihasti lohduttaa, että aika kyllä auttaa. Joku päivä löytyy parempaa, toivotaan ainakin.
Heh, mun kohteeni antoi ymmärtää olevansa kiinnostunut ja käyttäytyikin niin, jolloin olin aivan ällikällä lyöty kun hän sanoikin, että tykkää minusta kyllä, mutta minusta puuttuu se jokin mitä hän naisessa etsii. Täytyy sanoa, että olo oli jonkin aikaa kuin lelulla, jolla on leikitty hetken ja sitten heitetty takas lelulaatikkoon...Noh, oppia ikä kaikki :)
Sama juttu mulla...
Rakastan miestä jota en ikinä voi saada!:(
Meillä oli viimesyksynä jotain pientä juttua mutta se loppu isoon sotkuun ja väärinkäsitykseen.
Nyt en voi enään mitään asialle koska hän seurustelee jo toisen kanssa ja meidän välit on aivan tulehtuneet!
Kunpa voisimme olla edes ystäviä...