Ajattelin vähän kysellä, että mikä tämä Ari Kiviranta mahtaa olla miehiään? Tänään tuossa kello 14 kieppeillä firman oranssikapelinen Mitsubishi Canter ajautui Helsingin Sörnäisissä Lahdentien alkupäässä kaistaviivan yli ja väistöyrityksestäni huolimatta sen takapää osui peiliini.
No, yritin sitten pysäyttää autoa väläyttelemällä valoja, soittamalla äänitorvea, ajamalla vierelle ja viittomalla sivuun ja lopuksi vielä soittamalla auton kyljessä olevaan numeroon, mutta tyyppi ei vain suostunut pysähtymään.
Tämän jälkeen jatkoin ajamista perässä pyytäen virkavaltaa apuun. Tyyppi jatkoi Lahdentietä Kehä III:lle, kääntyi itään ajaen Vuosaaren satamaan asti, kääntyi siellä välittömästi takaisin Kehä III:lle lännen suuntaan, josta taas kääntyi takaisin Lahdenväylälle Helsingin suuntaan. Sen verran oli kuormaa päällä, että Viikin rampissa kadotin näköyhteyden autoon, eikä virkavaltakaan sitä ehtinyt tavoittaa.
No, kaikesta päätellen ei firmalla ilmeisesti ole kaikki asiat kunnossa vaiko mistä moinen käytös mahtaa johtua..? Itse veikkasin rattijuopumusta, auto kun ajautui muutamaankin otteeseen keskiviivan yli Kehä III:llakin, mutta mikäs tuota tietää, kun ei miestä kiinni saatu...
ARI KIVINIEMI OY
6
3233
Vastaukset
- saattaa auttaa
http://www.arikiviniemi.com/4.html
kysy sieltä. - jepjepjep
Kuljettajia on pääsääntöisesti yksi, yhtiön perustaja ja pääosakas, Ari Kiviniemi. Siksi palvelu on aina yksilöllistä ja tieto kuljetuksen vaiheesta selviää aina heti yhdellä soitolla.
Myös vahinkotapauksissa ei syytä vieritetä tuntemattomalle taholle, vaan tiedetään heti kuka on vastuussa. Siksi työ hoidetaan huolella, eikä ajatuksella: ”olen täällä vain töissä”.
Kuljettaja ja yrittäjä Ari Kiviniemi on omistautunut työlleen ja hoitaa sen huolellisesti pitäen huolta myös omasta vireydestään pitkien kuljetuksien aikana. Hänelle työ on enemmän kuin työtä, se on elämäntapa.- rehellinen
Siis postinumerosta päätellen rehellinen, suoraselkäinen Lapin mies.
Niistähän tällä alalla riittää kokemuksia. - pohjanmaalta
rehellinen kirjoitti:
Siis postinumerosta päätellen rehellinen, suoraselkäinen Lapin mies.
Niistähän tällä alalla riittää kokemuksia.ei Lapista...
- vanha metsuri
rehellinen kirjoitti:
Siis postinumerosta päätellen rehellinen, suoraselkäinen Lapin mies.
Niistähän tällä alalla riittää kokemuksia....EI OLE LAPISSA, vaan oulun alapuolella ,siel lumijoen kupeessa. Että semmosta postinumeroa ääliö!!
- on kunnossa
Tulikohan sinulla missään vaiheessa mieleen, että asiassa on voinut sattua inhimillinen virhe. Kuski ei ole välttämättä huomannut osuuneensa autoosi ja ihmetellyt agressiivista käytöstäsi. Melko pikkumaista muuten yhden peilin takia alkaa virkavallalle soittelemaan. Itse tunnen kyseisen Kiviniemen varsin hyvin ja voin sanoa että sen rattijuopumuksesi kanssa saat painua suohon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053141Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391600Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951462- 921369
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461324Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1561236Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121178Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231009Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803