23.8 lähdössä , löytyykö muita?
ensimmäistä kertaa marmarikseen
jaa man
101494
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ja ensimmäistä kertaa Marmarikseen myös. Aiemmin 3 kertaa Alanyassa. 2vk ollaan perheen kans reissussa.
Turkissa tullut käytyä 9 krt,nyt parin vuoden jälkeen taas marmarikseen.
Täällä kans iloiset matkalaiset lähdössä 30.8 aamukoneella Marmarikselle, hotelli Metropoliin, onko muita tulossa? Viime reissulla saimme kuunnella suomalaisten seinänaapureiden perheriitaa :D ja kyllä kajahti lujaa!
Ekaa kertaa Marmarikseen menossa 23.8 eli ihan justiinsa!!! :D Ihana päästä aurinkoon möllöttämään tämän masentavan kesän jälkeen!
Ukkoni ja hänen vanhempiensa kanssa olemme lähdössä 2 viikoksi. Heillä aiempaa kokemusta marmariksesta ja minulla ensimmäinen lomamatka edessä :)
minkä matkanjärjestäjän matkalla? AM ?
onko teillä mikä hotelli kyseessä ?
oletteko lähdössä retkille?
Ollaan lähössä kanssa nyt lauantaina Marmarikseen ekaa kertaa Cosmopolitaniin.Onko ketään tulossa sinne
myös Cosmopolitaniin!!! Vaimon kanssa luksuslomalle ilman lapsia tällä kertaa, toivottavasti tulee viikko.
Me ollaan kans lähössä miehen kanssa Marmarikseen nyt 23.8....vielä viikon loma molemmilla...alun perin oli tarkoitus lomailla ihan suomessa mutta kun kelit on ollu sateiset niin miksipäs ei aurinkoon lähtis...:) Kerran olen itse Alanyassa käynyt ja huippu reissu oli...mutta kertokaapa minkälainen mesta toi marmaris on? Varmaan tietty aika samanlaista...
paikka!! Olimme perheeni kanssa siellä elokuun alussa ja tykättiin tosi kovasti. Tietty innokkaat kauppiaat välillä "ahdisti" mutta niistäkin selvisi.
Ranta ei ole mikään huippu hyvä mutta menetteli. Iclemerissä on parempi ranta, sinne pääsee helposti taksilla/dolmuksella tai kivalla taksiveneellä.
Jos tykkäätte retkistä,niin voin suositella Haman-turkkilaista saunaa ja Dalyan-Kaunos retkeä, ne olivat hienot kokemukset.
Mukavaa reissua!!