ensimmäistä kertaa marmarikseen

23.8 lähdössä , löytyykö muita?
101494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ja ensimmäistä kertaa Marmarikseen myös. Aiemmin 3 kertaa Alanyassa. 2vk ollaan perheen kans reissussa.

Äänestä

Turkissa tullut käytyä 9 krt,nyt parin vuoden jälkeen taas marmarikseen.

Äänestä
  • Täällä kans iloiset matkalaiset lähdössä 30.8 aamukoneella Marmarikselle, hotelli Metropoliin, onko muita tulossa? Viime reissulla saimme kuunnella suomalaisten seinänaapureiden perheriitaa :D ja kyllä kajahti lujaa!

    Äänestä

Ekaa kertaa Marmarikseen menossa 23.8 eli ihan justiinsa!!! :D Ihana päästä aurinkoon möllöttämään tämän masentavan kesän jälkeen!

Äänestä

Ukkoni ja hänen vanhempiensa kanssa olemme lähdössä 2 viikoksi. Heillä aiempaa kokemusta marmariksesta ja minulla ensimmäinen lomamatka edessä :)

Äänestä
  • minkä matkanjärjestäjän matkalla? AM ?
    onko teillä mikä hotelli kyseessä ?
    oletteko lähdössä retkille?

    Äänestä

Ollaan lähössä kanssa nyt lauantaina Marmarikseen ekaa kertaa Cosmopolitaniin.Onko ketään tulossa sinne

Äänestä
  • myös Cosmopolitaniin!!! Vaimon kanssa luksuslomalle ilman lapsia tällä kertaa, toivottavasti tulee viikko.

    Äänestä

Me ollaan kans lähössä miehen kanssa Marmarikseen nyt 23.8....vielä viikon loma molemmilla...alun perin oli tarkoitus lomailla ihan suomessa mutta kun kelit on ollu sateiset niin miksipäs ei aurinkoon lähtis...:) Kerran olen itse Alanyassa käynyt ja huippu reissu oli...mutta kertokaapa minkälainen mesta toi marmaris on? Varmaan tietty aika samanlaista...

Äänestä
  • paikka!! Olimme perheeni kanssa siellä elokuun alussa ja tykättiin tosi kovasti. Tietty innokkaat kauppiaat välillä "ahdisti" mutta niistäkin selvisi.
    Ranta ei ole mikään huippu hyvä mutta menetteli. Iclemerissä on parempi ranta, sinne pääsee helposti taksilla/dolmuksella tai kivalla taksiveneellä.
    Jos tykkäätte retkistä,niin voin suositella Haman-turkkilaista saunaa ja Dalyan-Kaunos retkeä, ne olivat hienot kokemukset.
    Mukavaa reissua!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaa man kirjoitti:

23.8 lähdössä , löytyykö muita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu