Olen menossa esimieheni läksiäisiin lokakuussa, ongelmana pukeutuminen. Ystäväni sanoi laittavansa tavalliset vaatteet(~farkut), vaikka läksiäiset ovat hienossa ravintolassa (osallistuu ~10 henkilöä). Itse ajattelin laittavani mustan hameellisen jakkupuvun. Olenko siis ylipukeutunut? Menee hermot kun pohdin =)Kertokaahan!
Läksiäiset apua!!
Pori-
41298
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
iltatilaisuus, ei mun mielestä musta jakkupuku ole mitenkään liikaa. Farkut on ehkä hieman alipukeutunutta, ellei ole juhlavat farkut, joiden kanssa juhlava paita.
Alkaa juu 20:00. Ihana kun joku edes vastasi =) Vieläkin olis tietty kiva saada kommentteja!
voi hyvää päivää...jos jonkun haistapaskafirman esimies lähtee lätkimään, niin ei sinne tarvitse pukeutumaan ryhtyä. jos menette kaupungin hienoimpaan paikkaan, niin sitten voit miettiä. Mutta kyllä te rossoissa ruuat saatte vaikka kalsareillanne.
Kiitos vastauksestasi.
Paikka on tosiaan hienoin mitä tässä kaupungissa tiedän. Esimieheni kuului tämän firman johtoryhmään ja firmakin on mielestäni ihan suht tunnettu.