Kalle Keskinen joutunut maksamaan sakkoja BJ konsertista.

fanitar

On ottanut yhteistyökumppanin konsertille josta ei ole ollut bändille mitään puhetta.Joutunut maksamaan myös jostakin toisesta keikasta sakkoja että toivottavasti oppis nyt järjestämään konsertteja maailmanluokan tähtien kanssa.

5

1379

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • just older

      Juu kuulemma oli ottanut valion sponssiksi ilman Bändin lupaa. Ironista tässä on se, että kun kyseisessä konsertissa ostin kahvia ja olisin halunnut siihen maitoa, se oli LOPPU!

    • ladyjbj

      Jo Bon Jovin keikalla ihmettelin erinäisiä suomalaisten järjestäjien sählinkejä. Kovasti oli "rahat pois"-meininkiä ja totaalista välinpitämättömyyttä yleisöä kohtaan.Ystäväni, jotka olivat suomalaisen järjestäjän "armoilla" olivat sitä mieltä, että pieni asennekoulutus olisi paikallaan ennen kuin lähtee tekemään moista proggista - kyseessä oli kuitenkin aika monelle ihmiselle "once in the life time" -ilta.

      (Oma sisäänpääsyni hoitui BSWJBJ- tiimin toimesta ja heidän toiminnassaan ei todellakaan ollut pienintäkään moitteen sijaa.)

      Keskinen on kiinnostunut rahasta, mutta pelisilmää puuttuu - on uskomatonta, että sälli sekoilee jatkuvasti samanlaisten asioiden kanssa. Bisnes ei sinällään ole likaista, mutta KK:n kaltaiset tyypit tekevät siitä sellaista!

    • pitää

      vain toivoa, ettei BJ:n porukka hylkää meitä suomalaisia, yhden Keskisen töppäilyn takia!

      • utli

        mietin vain että siksikö keikka oli kiertueen lyhyimmästä päästä?vaikka upea olikin..

        Mitenkäs tämä käytännössä ilmenee tää töppi,eli mitä hallaa se on bändille tehnyt


      • samaa mieltä
        utli kirjoitti:

        mietin vain että siksikö keikka oli kiertueen lyhyimmästä päästä?vaikka upea olikin..

        Mitenkäs tämä käytännössä ilmenee tää töppi,eli mitä hallaa se on bändille tehnyt

        Samaa mieltä asiasta, että toivottavasti Bändi tulee vielä Suomeen. Keikan pituus johtui Jon Bon Jovin flunssasta, ainakin kaksi settiin ilmoitetuista biiseistä jäi pois, joista toinen oli varmuudella Dry County. Jos nämä olisi soitettu, niin keikka olisi ollut ihan keskivertokeikan mittainen. Kyllähän bändi sen nyt tietää, ettei yleisöllä ole mitään tekemistä konsertin järjestämisen kanssa, eikä ala siis yleisölle kiukuttelemaan. Lakimiehet vaan hoitamaan asioita järjestäjän kanssa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1712
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1548
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      39
      1025
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      909
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      871
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      836
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      778
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      770
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      758
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      740
    Aihe