Löytyykö Kokkolasta henkilöä, joka osaisi selvittää ja harjata koiran turkin? Pentukoirani on elännyt villiä ja vapaata elämää kesän metsiköissä... Ja turkki on nyt aivan kamalassa kunnossa, kaipaan asiantuntevaa apua!!!
koiratrimmeri????
koirallinen
9797
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hups, vastasin tähän kerran, mutta tulosta ei vain näy missään! Eli siis, minkähän rotuinen koira sulla on? Muutin itse vasta tänne, enkä siis tiedä koira-alan asiantuntijoita kaupungista, mutta oma turkikas koirani on saatu harjattua myös metsällisten lenkkien jälkeen ;) Tietenkin voit ostaa trimmerin ja hurauttaa koirasi kaljuksi, jos se todella on ihan toivoton tapaus..
no juu, saisihan turkin selväksi kun jaksaa. en vaan ite viitsisi. Mun koiran turkkia ei voi ajella, se on harjattava. Erityisen ongelmallinen se on tässä vaiheessa, kun vaihtaa pentukarvan ison pojan turkkiin. Päällä pitkät hienot karvat ja alla tiheä alusvilla ja siinä välissä pehmoinen pennun villa... Koirani on iso ja villi, eläväinen kaveri. Mutta mukavia hetkiä sinulle koirasi kanssa! Kyllä minä jostain vielä koiran kauneus salongin löydän... hau!
Mahdatko vielä tarvita?
Olen nuori nainen ja teen kotitrimmauksia maksutta tai omistaja saa päättä maksaako trimmauksesta mitään. Ilmoittakaa jos olis tarvetta tähän palstalle.. :D
Voi hyvät hyssykät mahdoitkohan olla edes syntynyt tämän palstan alkuaikoina 7 vuotta sitten, koetappas opetella tekemään uusi palsta.
no kyllähän MINÄ nyt sen näin stna! hahaha :'D mitä väliä sillä on? sanoppa se mulle? :D perhanan idioootti :)
ja vielä lisäystä että olis kiva tietää missä tuo ihminen on tänäpäivänä meossa? asuuko kokkolassa ja miten tuo koira voi? :D älä ota kaikkee nii vakavasti jos kaikki ei menettele sun haluamallas tavalla :D
Kieliasusi on kovin sivistymätontä, oletko mahdollisesti nuuskinut jotain liimaa, sulle ainakaan ei tuoda jatkossa koiria trimmattavaksi, herneen kaivamisella paljastit todellisen luonteesi.
Mutta siis ihan tosi olisiko semmoiselle koti trimmaajalle tarvetta?
eikai sentään