Miksi

Volvo v50 kun halvemmalla saa Skoda octavian joka voittanut Volvon joka testeissä. Kaiken lisäksi Skoda on paremmin varusteltu ja parempi ajaa.
121113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Epäilen sitä skodan varustelua, että se menisi volvon edelle.

Äänestä

Skoda, jos rahat riittävät Volvoon?























niinpä















Ei miksikään.

Äänestä

kuluttua, mutta Skoda jo autojen hautuumaalla. Eli jotkut tekevät autoja, toiset eivät.

Äänestä
  • On vain ylihintainen Focus!

    Äänestä

  • S 40 ja V50 kirjoitti:

    On vain ylihintainen Focus!

    No käyhän koeajamassa focus ja volvo. Mitä luulet (juntti) tuntuuko samalta autolta???

    Äänestä

  • S 40 ja V50 kirjoitti:

    On vain ylihintainen Focus!

    kun käyt istumassa (jos sinun annetaan) autoliikkeessä VOLVON "nojatuolissa" ja sitten Focuksen "lypsyjakkaralla", puhu sitten.
    Korttiahan sinulla ei ole, joten ei puhuta koeajosta sen enempää!

    Äänestä

  • S 40 ja V50 kirjoitti:

    On vain ylihintainen Focus!

    Niin että ihmiset tosiaan maksaisivat tyhjästä enemmän? Hmm.. ja Focus näyttääkin samalta kuin Volvo? Aivan. Ja kun siihen istuu ja ajaa sitä niin tuntuu samalta kuin Volvo? Varmasti. Voi hyvä ihme. Kaverilla ei ole ollut rahaa Volvoon ja nyt provotaan kun harmittaa maksaa sitä Focusta joka ei herätä sitten minkäänlaista nautintoa mihinkään suuntaan.

    Äänestä

olla tosissasi, kirjoitat samalle sivulle VOLVON ja Skodan......

Äänestä

Miksi täältä kyselet jos Skeida miellyttää ja hinta on kukkarolles sopiva?!? Osta Skeida vaan, varmaan autoksi ihan ok! Monelle meille se ei ole edes vaihtoehto, mutta so what!

Äänestä

Se vaan kävi niin että en viihtynyt Skodassa, se karrikoiden sanottuna tuntui kivireeltä jonka ohjaus takertelee keskialueella.

Sitä on vaan vaikea selittää miksi volvo tuntuu laadukkaammalta, vaikka ei niissä varmaan suurta laadullista eroa ole todellisuudessa.

Äänestä

Löytyy monta muutakin syytä, mutta jos minä ostan auton ja laitan siihen tuhansia euroja rahaa niin kyllä sen nyt silmääkin pitää miellyttää. Fakta on vaan se, että premium-luokan valmistajien (mm. Volvo, Audi, BMW, Mercedes, Jaguar) autot vaan yleensä näyttävät upealta ja useimmiten niitä on mukava myös ajaa. Itse ostin Volvo V50 siksi, koska se oli pikkufarkuista hienoimpia ja todella mukava ajaa. Lisäksi 1.8 koneella ei edes kuluta paljoa. Skoda on varmasti muuten ihan pätevä auto, mutta on se vaan ruma.

Äänestä
  • Täytyy sanoa että V50 oli oikein nasta auto T5 nelikkona, meinaan oma V70 oli huollossa ja automyyjä sano se käys ajelee miltä tuntuu.

    Hyvä ja jämäkkä, jos ei perheen takia viellä tarvitsisi V70.stä niin olis hyvä valinta V50 sillä mahtus eukon kanssa menee ja tulee..

    Tässä on tutuilla matzdaa, toyotaa, fordia, pösöä uuden karheeta ja aainut joka on samaa luokkaa ollut on mersu, ja audi volkkari tulee mukan myös hyvin.
    Broidilla uusi skoda käytiin ristiin ajelemassa ja kyllä S oli jotenkin outo ja broidikin sano että on autoilla eroa vaikka on samaa vuosimallia volvo oli jämäkämpi ja hiljaisempi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostaa kirjoitti:

Volvo v50 kun halvemmalla saa Skoda octavian joka voittanut Volvon joka testeissä. Kaiken lisäksi Skoda on paremmin varusteltu ja parempi ajaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu