Millaisia mielipiteitä tämä merkki herättää .Onkos se minkälainen menijä kokemusten perusteella voiko pitää muitten valta merkkien veroisena ajettavuudessa kautta mukavuudessa.
Iveco Stralis
9
2443
Vastaukset
- mitä......
On maailmanmerkki ja toimii muttei täällä. Huollot ym akilleenkp. Muut jutskat jotka kaikki tietää,,, jos saataisiin toimimaan, niin kelpo peli.
Ajettavuus ok. - kampe...
Kyllä minä ainaki tohtisin Ivecon ostaa. Asentajana työskentelen ja Ivecoitakin meillä käy. Joitakin body-bokseja joskus vaihettu, mutta ei sen kummempaa. Ikiliikkujaa ei vielä keksitty.
- öllölä
uusimmista en tiedä, mutta niissä alkupään (eli 2003-2006?) on moottorit aika väännöttömiä verrattuna muihin. Ja ohjaamo resonoi tietyillä kierroksilla voimakkaasti, ainakin omassa ajokissa. Muutenkin jotenkin vähän halvalla tehdyn oloinen. Mutta ajettavuus puoliperävetäjässä on kyllä kohdallaan, ei valittamista. Peilit paskaantuu kurakelillä ja sateella todella äkkiä, kuulemma joku suunnittelumoka. Ajotietokone hyvä, osaa esim. kertoa mikä polttimo on palanut. Kyllä sillä töitä tekee.
- Kuulin viikolla
Yksi kotimainen kuljetusliike on tilannut niitä 30 kpl. Ja niillä on kokemusta Ivecosta.
- yrittäjäpolo
Kuulin viikolla kirjoitti:
Yksi kotimainen kuljetusliike on tilannut niitä 30 kpl. Ja niillä on kokemusta Ivecosta.
odotellut neljäviikoa autoa takuurempasta ku perä hajos eikä tuu osia suameen.
- Voe sinnuu tylsää
yrittäjäpolo kirjoitti:
odotellut neljäviikoa autoa takuurempasta ku perä hajos eikä tuu osia suameen.
Helpommallahan keskeytysvakuutuksesta isäntä rahaa saa. Eikö teillä hölmöillä ole sellaista?
- hemmetin
Voe sinnuu tylsää kirjoitti:
Helpommallahan keskeytysvakuutuksesta isäntä rahaa saa. Eikö teillä hölmöillä ole sellaista?
keskeytysvakuutus korvaa jos auto hajoaa, minäkin haluun semmoisen vakuutuksen.
- tupatarkastuksessa
oli ivecon stralis. Siitä vois saada jonkinlaista tietoa.
- pari stralista
Kyllähän se niin on, että Stralis pärjää käyttöominaisuuksissa niin Volvoille kuin Scanioillekin. Ongelmat tulevat vastaan vasta haavereiden sattuessa. Osia et löydä ilman odotusta mistään muualta kuin Delta Trucksilta ja "harvinaisempia" et todennäköisesti sieltäkään.
Uuden takuunalaisen auton kanssa ei hermo niin helposti mene, mutta vanhan kanssa saattaa perkeleitä olla ilmassa kun osia et saa purkaamoistakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle463199Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖382694Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532624Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1152440Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle512193Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3511961- 1511594
- 761475
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231298Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.321235