Iveco Stralis

Mitä mieltä

Millaisia mielipiteitä tämä merkki herättää .Onkos se minkälainen menijä kokemusten perusteella voiko pitää muitten valta merkkien veroisena ajettavuudessa kautta mukavuudessa.

9

2443

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitä......

      On maailmanmerkki ja toimii muttei täällä. Huollot ym akilleenkp. Muut jutskat jotka kaikki tietää,,, jos saataisiin toimimaan, niin kelpo peli.
      Ajettavuus ok.

    • kampe...

      Kyllä minä ainaki tohtisin Ivecon ostaa. Asentajana työskentelen ja Ivecoitakin meillä käy. Joitakin body-bokseja joskus vaihettu, mutta ei sen kummempaa. Ikiliikkujaa ei vielä keksitty.

    • öllölä

      uusimmista en tiedä, mutta niissä alkupään (eli 2003-2006?) on moottorit aika väännöttömiä verrattuna muihin. Ja ohjaamo resonoi tietyillä kierroksilla voimakkaasti, ainakin omassa ajokissa. Muutenkin jotenkin vähän halvalla tehdyn oloinen. Mutta ajettavuus puoliperävetäjässä on kyllä kohdallaan, ei valittamista. Peilit paskaantuu kurakelillä ja sateella todella äkkiä, kuulemma joku suunnittelumoka. Ajotietokone hyvä, osaa esim. kertoa mikä polttimo on palanut. Kyllä sillä töitä tekee.

      • Kuulin viikolla

        Yksi kotimainen kuljetusliike on tilannut niitä 30 kpl. Ja niillä on kokemusta Ivecosta.


      • yrittäjäpolo
        Kuulin viikolla kirjoitti:

        Yksi kotimainen kuljetusliike on tilannut niitä 30 kpl. Ja niillä on kokemusta Ivecosta.

        odotellut neljäviikoa autoa takuurempasta ku perä hajos eikä tuu osia suameen.


      • Voe sinnuu tylsää
        yrittäjäpolo kirjoitti:

        odotellut neljäviikoa autoa takuurempasta ku perä hajos eikä tuu osia suameen.

        Helpommallahan keskeytysvakuutuksesta isäntä rahaa saa. Eikö teillä hölmöillä ole sellaista?


      • hemmetin
        Voe sinnuu tylsää kirjoitti:

        Helpommallahan keskeytysvakuutuksesta isäntä rahaa saa. Eikö teillä hölmöillä ole sellaista?

        keskeytysvakuutus korvaa jos auto hajoaa, minäkin haluun semmoisen vakuutuksen.


    • tupatarkastuksessa

      oli ivecon stralis. Siitä vois saada jonkinlaista tietoa.

      • pari stralista

        Kyllähän se niin on, että Stralis pärjää käyttöominaisuuksissa niin Volvoille kuin Scanioillekin. Ongelmat tulevat vastaan vasta haavereiden sattuessa. Osia et löydä ilman odotusta mistään muualta kuin Delta Trucksilta ja "harvinaisempia" et todennäköisesti sieltäkään.
        Uuden takuunalaisen auton kanssa ei hermo niin helposti mene, mutta vanhan kanssa saattaa perkeleitä olla ilmassa kun osia et saa purkaamoistakaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      46
      3199
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      38
      2694
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2624
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      115
      2440
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      51
      2193
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      351
      1961
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      151
      1594
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      76
      1475
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1298
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      32
      1235
    Aihe