minulle on sanottu että olisi ?
Olen vain ajatellut muuttaa sinne.
Olen vain ajatellut muuttaa sinne.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Riippuu henkilöstä. Saat samanlaiset vastaukset kokeilemalla minkä tahansa kaupungin palstoja. Eli osan mielestä on, osan mielestä ei.
ei todellakaan ole. Kallavettä joka puolelle ja vettä satanut lähes joka päivä tänä kesänä. kuopiosta on hankala löytää kuivaa paikkaa ainakaan ulkoa.
Täällä sataa joka päivä. Täällä asuu omituista väkeä. Ihmiset tuijottelevat pitkään tai eivät ole huomaavinaan ja kävelevät päälle. Täällä ei pyydellä anteeksi omia tölväilyjä. Täällä ollaan juntteja ja moukkia juppien vaatteissa.
Tämä on pahojen ja sairaiden ihmisten kaupunki.
ovat ihan samoja moukkija kuin muu porukka.
voispa helposti kuvauksen perusteella sekoittaa turkuun.
Sellaisia ovat, valitettavasti.
Ei ole, mutta niin kuin sanotaan, on jokainen hyvin pitkälti oman onnensa seppä. Eli tuo riippuu siitä miten kokee eri asiat ja kuinka niihin itse vaikuttaa.
on pelkkä seppä, onni jää siitä pois.
Näin varmasti käy paikassa kuin paikassa riippuen ihmisestä, hänen suhtautumisestaan, ominaisuuksistaan jne.
Ikävää, että koet asian noin, toisaalta monet kokevat asian toisin...
Täyttä hömppää tuo kirjoituksesi.
Kuopio on kävelevien mulkkujen kaupunki. Tänne tullessa jos ei ole töitä tiedossa, ei niitä täältä saakaan.
Näinhän se on, usein syyt omaan epäonnistumiseen haetaan muualta...
ei ole kuivaa..