Kuka on autorunkkari kuusaalla,ajaa autollaan ja vemppaa siellä !! Tuntomerkkejä kiitos !!!
Nähty on
13
2506
Vastaukset
- missäs______
päin tälläin tapaus tavattu? tänne heti tietoo ja tuntomerkkei jos joku näkee!
- Sebastianhonkkanen
Ketä se muka haittaa??
- hahaahamikävitsi
ootko sä kuusaalta ja parempaa ainesta??
- niijust.tosihassuu
hahaahamikävitsi kirjoitti:
ootko sä kuusaalta ja parempaa ainesta??
En ole Kuusaalta. Taidankin kaivaa jonkun viestiketjun 90-luvulta ja kommentoida sinne: "nii justiisa", niin sä voit innoissas lukea sen ja osallistua kommentoimalla jotain turhaa. Sitte saat sen ihanan "kyllä kannatti"-olon ittelles.
- pistesitäjapistetätä
niijust.tosihassuu kirjoitti:
En ole Kuusaalta. Taidankin kaivaa jonkun viestiketjun 90-luvulta ja kommentoida sinne: "nii justiisa", niin sä voit innoissas lukea sen ja osallistua kommentoimalla jotain turhaa. Sitte saat sen ihanan "kyllä kannatti"-olon ittelles.
no tee ihan miten tykkäät.
eipä siinä sen kummempaa
- kuusaanmäestä
minne sinne? mikä osasto ja mikä heillä on vikana?
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http3044906Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k1003233Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1383119Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn351607Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2401327Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.231300- 471229
Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu801118Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?
Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop3301096Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais641067