Kysyisin mielipidettänne tästä.... Eräs tuntematon poika tuli jutteleen mulle viime viikolla ihan tosta vaan, siitä lähtien on vain ollut katseiden vaihtelua, katsomme toisiamme vähän väliä suoraan silmiin. Olisko poika mahdollisesti ihastunut vaiko vain minä?
Miten edetä asiassa? Mulle on aina helppo tulla juttelemaan, koska oon aina yksin, mutta poika on aina kavereittensa kanssa.
Mä oon ollu nyt viime päivät pasmat sekasi ton takia.
Miten edetä asiassa? Mulle on aina helppo tulla juttelemaan, koska oon aina yksin, mutta poika on aina kavereittensa kanssa.
Mä oon ollu nyt viime päivät pasmat sekasi ton takia.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei se poika niitä katseitaan sulle turhaan anna. Kiinnostunut se on, ja varsinkin kun se tuli puhuu sulle eka. Voit toki odottaa, että poika tekee aloitteen uudestaan ja tulee puhumaan, mutta sun pitää hoitaa asia niin, että poika ymmärtää myös sun kiinnostukses. Muuten se voi luulla, että sä et välitä. Sehän on aina se suurin ongelma, että poika/tyttöystävä on omassa kaveriporukassaan, ja sinne ei oikein viittis mennä mitään sanomaan. Mutta, jos mitenkään on mahdollista, että voisit kerätä rohkeutesi ja mennä vaikka sanomaan, että voitaisko jutella, niin tee se. Toki voit vain kärkkyä paikkaa, että poitsu on yksin. Ihanaa aikaa, tämä nuoruus. Ja sulle tsemiä!
Itsellänikin on hieman samanlainen ongelma, on yksi tyttö, johon haluaisin tutustua, mutta ei oikein ole tilaisuutta, että saisin sanoa asiani. Puhumisessa ei ole mitään vaikeutta, pystyn täysin rennosti juttelemaan kaikkien tyttöjen kanssa, mutta ongelma onkin siinä, että hän on aina kavereidensa kanssa. Ja heidän silmien edessä ei oikein houkuttele saada pakkeja. Ja kännykän avulla tutustuminen ei tule kysymykseenkään.
Kiitos vastauksestasi :)
Erityisen hyvä kun sai kuulla pojan mielipiteen asiasta.
Nyt ollaan sen pojan kanssa puhuttu jo useammastikkin ja tiedetään toisistamme jo enemmän.
Tsemppiä sullekkin sen tytön kanssa :)