Windows Vistan Windows-kansion koko

Mien on mahdollista. että Windows-kansion koko on mun tietokoneessa 11,5 Gt? Kuitenkin kun käyn kaikki kansiot läpi ei niiden koosta tule yhteensä lähellekään tuota määrää vaan monta gigaa jää alle!
6465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

winukan iänikuisista ongelmista joita ei ole saatu kuntoon vaikka aikaa on ollut vuosia!

Ystävän neuvo; Vaihda Linuxiin!

Äänestä

Ja osaltaan selittää Vistan koneen tehojen syömisen.

Äänestä
  • Onko teho jokin vakio? Taitaa vain SIMM -muistilla toimiva koneesi kuulua ongelmajätteisiin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


melkoinen noviisi kirjoitti:

Mien on mahdollista. että Windows-kansion koko on mun tietokoneessa 11,5 Gt? Kuitenkin kun käyn kaikki kansiot läpi ei niiden koosta tule yhteensä lähellekään tuota määrää vaan monta gigaa jää alle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu