TUKSUN KOTI
TAAS ESITTELYSSÄ:::
564219
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 56
Vanhimmat
Jelle ja Jullen pallot
JOLLAS JULLE HALOO KATTI
elämälle kippis
mekot ulkomailta
st tropez
maiami
rakas sisteri juulia
siellä sen putkareissusta?
Jos on tehny seiskan kaa yxinoikeus diilin, ja sen takii ei kerro missään siitä?
Muuten ois kyllä aika outoo kuzuu himaansa samaa lehtee joka teki siitä niin nolon jutun.
Toisaalta se ämmä tekee rahasta mitä vaan...
kehu seiskaa et sen lempilehti ja jullen suosikki kans ja oli klamööristä kun ne otti vaaleanpunasta skumppaa kun ne on uskiksii ni siks ja seiskan takii ja vaikka miks.
pisti kanteen ihan törkeen Herpes-huuli kuvan?
Ni muija vaan kiittää ja kehuu?
Se varmaan on omast mielestään TOSI kaunis. Ei helvetti, sairashan se on!
on sen kuva kannessa ja hehkuu et 7 on paras ja ottaa jullen kans skumppaa seiskalle ja elämälle
se video, luulin et se maxaa, ni sen takii en klikannu. Mä en pistä senttiikään fyffee siihen muijaan.
Jeps, mut nyt en kerkee, pitää lähtee postiin.
Ihana Josku-glamyyri-haloo katti-maiami-jullen pallo-tropez-betsy johnson-pläjäys!!!!!!
Ja mikki töhnässä huulipunasta.
Onhan sillä Johannalla silmät päässä. Julkisuus nyt on sellaista. Tuskinpa hän enää jaksaa välittää kaikesta piruilusta. Seiska joka tapauksessa maksaa ja Dolls saa julkisuutta. Bisnes on bisnestä eikä kukaan voi valita vain hyvää ja kaunisteltua julkisuutta.
ja jullen pallot
Taas saa katsoa ja hämmästyä klamöörin roisketta, nam!
minkä matkalta osti
josku sanoo tossa
Minulla on sama laukku takuuvarmana aitona, ostettu Helsingin Vuittonilta, ja minun laukun solki on erilainen =)
Jossulla oli laukku auton konepellillä ja isossa palmuruukussa Ranskan matkan kuvissa siellä Dollsien galleriassa, minä en henkilökohtaisesti ainakaan viitsi liata ja sotkea omaa aitoa valkoista 900 euron laukkuani. Feikkiä voisin ehkä pyöritellä mudassa ja vellissä.
"Hei katsokaa ympärille ihmiset jos meette St. Tropeziin, siel ei mitää muut oo ku hellou kitiä, suomes aatellaan et se on joku lasten merkki". Voi hyvää päivää. Täällä keskisuuressa kaupungissakin on joka puolella Hello Kitty -merkkiä, tullut taas muotiin, ja ollut jokseenkin suosittu aina. Ja sitä ON muillakin kuin lapsilla... Haloo Tuksu!!
Itsekin katselin katalogista ko. näköistä laukkua, eikä näytä samalta.
Mitenköhän on Tuksun kaikkien näiden Escadoiden ja Betsy Johnsonien aitouden laita...
yhden 900 euron laukun niin tottakai se pitää sitä kuin kukkaa kämmenellä. Mutta jossulla on noita laukkuja joka paikka täynnä, niin mitä väliä? Ei toi laukku jossulle mikään kallis oo, halvimmasta päästä oleva biletyslaukku jota ei tartte niin varoa..
Haastattelussa Jossu sanoi saman laukun maksaneen 2000€. Jos aika kusettaa feikki-veskansa kanssa,niin kannattaisi edes selvittää paljonko se oikeasti maksaa..
valehtelee silmät päästänsä!!!
st tropetsista, olisko kuule vähän kalliimpi paikka kuin joku Helsingin läävä?
ovat samat kaikissa myymälöissä, ihan sama missä myymälät sijaitsevat. Sitäpaitsi sokeakin näkee ettei Tukiaisen Vuittonin laukku ole aito vaan feikki.
On äärimmäisen helppoa tutkia tuon laukun oikea hinta. Vuittonin nettisivuilla e-kaupassa tuo laukku maksaa 1130 e. Sen voi jokainen netinkäyttötaitoinen tarkistaa. Että muka 2000,- ruahhaahhaaaa :)
laukun hinta on 1130 €uroa et tiedä mistä puhut.
mitä klamyyristä te ootte tehny tänään?
Mä ruokin kissat ja kävin KELAn sivuilla, kohta aattelin käydä paskalla.
T: Himaprinsessa, ikä: 28,5 .. nainen ei ole koskaan liian vanha prinsessaksi :D
kohta keitän kahvia
kävin netissä, menin takas nuq, rakastelin mun kulzin kaa, mies vei koiran lenkille ni sain jäädä sänkyyn nuq. Sit mä oon syöttäny ja hoitanu mun puput, ziigannu telkkaa ja ollu netissä.
Kohta lähen postista hakee uusii kenkii.
qlamuurista, ihqa, oot ihq
mä en oo tiennykkää et mun elämä ois jotenki glamuurista, en oo ees ikinä ajatellu silleen.
Ja kyllä mä jouduin tänään päivällä menee töihin.
On iltavuoro.
sä siis oot niinqu niin rakas mulle!! Mä oon kans girlie girl, mites sun duunis meni oli varmaa hirveet, ku muut meiä ihanat kauniit kaverit vaa bilettää ja glamuurii vetää, mä kans jouduin duuniin, hyvä et kerkesin plaraan äkkilähtöi Miamiin!!! Tai ees meikkaan! siis ihan shittiä. Korko katkes matkalla duuniin. Joutus halaan mun pinkkii feikkiturkislaukkuu ja loputki ripsarit levähti naamalle ja sille laukulle. Siis, aikusten oiqeesti, maailman JÄRQYIN päivä!!!
Muah ja Hello Kitty - tiqqareita sullekin :)
(vakavissaan, sulla on tosi hauskoja kommentteja ja tilannekomiikkaa näihin Tuksu-juttuihin, pysy linjoilla!:D )
Jullen ääni on ihanan glamourinen.
malja seiskalle
kuvaaja zuumaa, kun mikki tuhrusessa huulipunassa jne, mogailua..
ihanaa kun bakteerit pesii nuolluissa tikkareissa klamyyri-pahvareissa
kakkua ees taas mestoilla, silti kakku koko ajan kokonainen.
Bakteeri-pilaantunu-kakku-tikkari-nuoleskelija
et on myyny kukkia ja et may all your dreams come true
Mikä se dolls-logiikkajuttu muutes oli?
tein eilen ihanan glamuurisen vaahtokarkkikakun sinun kunniaksesi!
Pidin myöhästyneet Tuksun synttärien tukibileet, ihanaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jossu makaa sängyllä ja sanoo viettelevästi lauseen enklanniksi
karkkimaa candyland tolls tikkarit naamiaiset show miami
tää oli viä parempi ku se eka esittelypläjäys
Thaimaaseen... se on kyllä Thaimaahan, oikea muoto.
Oikean taivutuksen ainakin suomalaisissa paikan nimissä ratkaise SE miten kotipaikkakunta lausuu.
esimerkkinä:
Raumalla Raumassa
Edellinen kirjoittaja oli oikeassa, oikea muoto on Thaimaahan, sillä Thaimaa on yhdyssana ja maa-sana tietenkin taipuu "maahan".
http://www.kotus.fi/index.phtml?s=1066
Vasta opin itsekin tuon.
Ai jaa.. mäkään en osaa sit kielisääntöjä.. Täytyypä tästälähtien sitten mennä Ahvenanmaahan, eikä -maalle..
...osaa, et. Nimittäin sinun taivutuskaavasi mukaan se olisi "Ahvenanmaaseen" eikä "Ahvenanmaalle" (vrt. puolustelemasi virhetaivutus Thaimaa - Thaimaaseen).
Englanniksi Thailand, suomeksi Thaimaa tosiaan on yhdyssana, Thai maa eli "Thai-kansan maa", ja taivutetaan loppuosan maa taivutuskaavan mukaan: Thaimaa - Thaimaahan - Thaimaassa - Thaimaasta.
Älä anna sen, että SUOMALAISET paikannimet taivutetaan vakiintuneen tavan mukaan, sekoittaa itseäsi, ethän? :) Mene vain Ahvenanmaalle, mutta älä sukella Saimaalle tai Saimaahan, jos Itä-Suomessa päin uiskentelet. ;)
Johanna kuulostaa matkaoppaalta.
Sitten tulee mieleen sisäisesti herttainen ihminen, joka on pahasti eksyksissä.
Julkisuus on aika julmaa. Ansaitseeko Johanna oikeasti kaiken niskaan kaadetun likaveden?
Tuo Tukiaisten parveke on oikea glamouryllätysten aitta - viimeksi sieltä löytyi puoliksi juotu viinilasi, tällä kertaa täysi tuhkakuppi ja tietysti Johannan rakkain ja paras ystävä, siskonsa Julia Tukiainen. Minkähän värisiä nappeja Julle oli vetänyt tätä haastattelua varten? Vaikutti niin...eh..eteeriseltä.
Ja oikeesti kuinka moni kolmikymppinen luksuselämää viettävä glamourbööna nukkuu 10 neliön makuuhuoneessa, jossa on yhden hengen sänky???
Jollaksessa on aika kalliita asuntoja. Joten jos siellä haluaa asua ja käydä välillä etelässä tai Jenkkilässä lomareissuilla, niin parempi vain tyytyä 10 neliön makkariin. :)
jossain haastattelussa sanottiin että ovat Laajasalosta.
Jollas on yksi Laajasalossa oleva alue.
ei ne ole mitään tuosta jollaksen asunnosta maksaneet, se on vanhempien omistama. Majailevat vielä aikuisella iällä äiskän ja iskän kämpässä, ja kehtaavat oikein tyrkyttää sitä julkisuuteenkin. Nolottaisi ratsastaa vanhempien ansioilla, mutta milläs muullakaan, kun omia ansioita ei ole kertynyt, vaikka ikävuosia onkin. Ei kunnon työtä, ei koulutusta, ei kovin kummoisia tulevaisuudennäkymiä. Yo-todistuksella ei pitkälle pötkitä. Prinsessaleikit ja vaaleanpunaiset haaveet kai tuovat lohtua ja pakoa todellisuudesta.
Olen jo leski.
Vanhin poikani asuu viisi huonetta keittiö ja sauna takkatupa. Hänellä on avovaimo ja kaksi lasta.
Nuorimmaiseni tyttö asuu neljä huonetta keittiö ja sauna, asunnossa on isopiha. Hänellä on avomies ja yksi lapsi...
Maksan kaikkien yhtiövastikkeet.
Niin itse asun 70 neliötä 2 huonetta keittiö ja sauna isohko piha.
Rahat olen voittanut Lotossa.
Miksi pitäisi odottaa kuolemaa ennen kuin antaisin lapsilleni. Minulla on tarpeeksi siihen mitä kulutan ja käytän.
Niin meillä on yhteinen vapaa-ajan vietto paikkakin. Tontilla on kolme huvilaa yhteiseen saunaa ja laituriin,,,,
Vähän samat asiat tuli mieleen.. Ties vaikka sopisi hyvinkin matkaoppaaksi kun matkailu on muutekin lähellä sydäntä..Tai sitten tuotesittelijäksi/juontajaksi sopii myös kun puhetta riittää .. =D..
Vaikka olen kritisoinut Johannan tanssia, (ja toivonut että koettaisi panostaa tosissaan siihen enemmän kuin juhlimiseen ja katsoa mihin johtaa..) ja en tykkää ollenkaan ajatuksesta että olisi touhunnut escortina, niin näen myös Johannassa jotain herttaista. Vaikka moni säälittelee niin eiköhän mm. ne ulkonäkö- ja pukeutumiseikat sun muut prinsessaglamour-hörhelöinnit ole kuitenkin aika harmittomia asioita. Normit on normeja mutta on myös oman tien kulkijoita.
Mitä tulee mahdollisesti asioiden liioitteluun yms., niin mitä siitäkään jos se ei omaa itseä koske henkilökohtaisesti. Eri juttu jos kansa meinaa päästää Jossun esim. eduskuntaan, niin silloin pitäisi katsoa tarkemmin..
Ja suoraan sanottuna tuokin video oli kohtis viihdyttävä. =) Ne jotka toivovat Jossun poistumista julkisuudesta eivät ainakaan tee mitään sen eteen kommentoidessaan..
Tukiainen ja siskonsa paljastuvat myöhemmin komedienneiksi? Tästä tulee myöhemmin joku ohjelma, kuinka suomalaisia vedätetään. Vähän niinkuin Krisse- tyyliin... Ilmiömäisiä lahjakkuuksia, ei voi olla oikeesti olemassa moisia!
Varsinaista prinsessaunelmaa....
Mun 2 v. tyttö tykkää samoista leikeistä, lieko Johanna jääny vähän ikäisistään jälkeen kehityksessä...vaikee sanoo, kun en tunne neitiä sen paremmin missä sillä viiraa...
Karsea "viettely"katse! Aivan kylmät kauhunväreet menivät selkäpiitä pitkin... Hiukset lattanat kuin lähiökapakan juopolla. Huh!
ja nniin kulmikkat kasvot draq-queenin look alike