Autojen sisämelu

|S-MaN

9

1567

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Laatu ei vanhene

      ...16v vanha kunnon Volvo 940 GL on kyseisen ominaisuuden kohdalla testin mukaan parempi, kuin monet uudet autot..

    • AllM

      huuhaata!
      Esimerkki: Mazda6 Elegansen melunmittaus,
      TL 80km/h ed.70dB(A) tak.72dB(A)
      TM " " 63 " 66
      TL 100km/h " 72 " 74
      TM " " 66 " 69
      Että tuommoista, paskanko merkitystä tälläisilla testeillä? Ei mitään. Omat korvat on paras testeri, kokeilemalla eri vaihtoehtoja itse kukin sen omansa löytää.

      • hihpop

        Et voi verrata eri lehtien lukuja. Eroja on asfaltin pinnoissa ja myös desibelimittarin sijoituspaikoissa. Lisäksi autot olisi hyvä testata samaan aikaan jotta muutkin muuttujat (esim tuulen suunta) saadaan hyvin haltuun.


    • ölollloiyy

      tuollainen lexux mitähän tuo mahtanee maksaa??

      • autojen

        kohdalla on epäkorrektia jopa tahditonta alkaa kyselemään hintoja saatikka mankumaan alennuksia.


      • e t t ä
        autojen kirjoitti:

        kohdalla on epäkorrektia jopa tahditonta alkaa kyselemään hintoja saatikka mankumaan alennuksia.

        täällä pyörii persaukisia peeloja kun joutuu auton hintaa kysymään. Jos on rahnukkaa niin hinnalla ei ole väliä.


    • O O O O O O

      Bemarin 5-sarjan ja Audin A6:en kohdalla ymmärrän sanan PREMIUM. Mutta 3-bmw ja A4 ovat meluisempia kuin Toyota prius ??? Eikös premiumin määritelmiin kuulunut se hijaisuus? Taitaa olla nuo "remium" jutut ihan huuhaata, suomi24 provojen keksimää: "A4 on premium" (ennemminkin bulkki skoda).

      • totuus jälleen

        Mitä kalliinpi, sitä preriumpi! Kyse on dollareista. listan hiljaisin auto maksaa 150 000-160 000€. Meluisin ei niin paljon.


    • Anonyymi00010
      UUSI

      LS 600 on viimeinen täydellinen Lexus. Se oikeasti supermukava ja superhiljainen. Kaikki muut mallit GS:ssää lukuun ottamatta ovat enemmän tai vähemmän ahtaita ja meluisia LS:n rinnalla. RX tilava mutta ei LS-tasoa sekään. Rav4:n tekniikkahan siinä. Karkea asfaltti paljasti, että RZ ei ole edes hiljainen. Sen rengasmelu ei todellakaan ole priima-luokkaa, ei lähelläkään sitä. Erikoista, että Toyota ei viitsi enää tehdä oikeasti hiljaisia autoja. Mersujen jälkeen nykyiset Toyota malleihin perustuvat Lexukset tuntuvat melupesiltä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      56
      1582
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      342
      1095
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      131
      911
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      12
      724
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      595
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      39
      559
    7. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      90
      548
    8. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      43
      503
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      488
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      44
      446
    Aihe