Kostea kesäkö

Itselläni lievää nenän tukkoisuutta nyt loppukesästä, samoin pojallani. Kummallakin enemmän kuin muina kesinä. Vaikuttaneeko tämä jatkuvat sateet jotka tosin vähentävät siitepölyä, mutta ilmeisesti lisäävät kaikenlaisia home yms. määriä.
1217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

juu itselläni on homeallergia sekä siitepöly ja kyllä on ollut vaikea kesä tämän kosteuden vuoksi.Tukkoinen olo sekä väsynyt.Nyt on syksyn myötä oireet pahentuneet ja lääkitys oli taas aloitettava minulla on siihen kahta lääkettä avaavaa ja pitkävaikutteista siis suihkeena hengitysteihin.Aikoinaan sain suihketta myös nenään,mutta en ole käyttänyt kun limakalvot ohentuvat niin nenässä että jatkuvasti vuotaa verta.Olen koettanut pärjäillä ilman.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lievää allergiaa kirjoitti:

Itselläni lievää nenän tukkoisuutta nyt loppukesästä, samoin pojallani. Kummallakin enemmän kuin muina kesinä. Vaikuttaneeko tämä jatkuvat sateet jotka tosin vähentävät siitepölyä, mutta ilmeisesti lisäävät kaikenlaisia home yms. määriä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu