Mitä on lapsen yrittäminen??

Onko se sitä kun tähdätään ovikseen se yhdyntäsarja:)? Vai sitä kun otetaan ehkäisy pois?


Mielestäni ensimmäistä.
2417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

:) kai .. tosin voihan niitäkin tulla jos jää "vahingossa" ehkäsy, kondomi pois siltä kerralta ja tiedetään seuraukset :)kuten meille kävi, huomenna testaan.. jännittää!! mielestäni sen ei tarvii olla päivien laskemista.... eikä ovis tikkuja... :D ei rakastelu saa olla liianvakaa ja stressihän siitä tulee jos kellon tarkasti pitää aikataulua (tulisin itse ihan sekopäiseks, hyvässä mielessä tietenkin..ehkä)

Äänestä

Jos otetaan esimerkiksi se, että lapsettomuustutkimuksiin saa hakeutua vuoden yrittämisen jälkeen niin se yritys on sitä että harrastaa seksiä säännöllisesti eli vähintään 2-3 krt viikossa ja tietysti järkevät osaa sekstata tiheimmin ovulaation aikaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suhteellista sekin kirjoitti:

Onko se sitä kun tähdätään ovikseen se yhdyntäsarja:)? Vai sitä kun otetaan ehkäisy pois?


Mielestäni ensimmäistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu