siis...dogoa,rotikkaa..ym sotkettu keskenään,myydään ihan pokkana SEKAROTUISINA kelle vaan periaatteella..kunhan saa 450 egee massia siitä. jumalavita!! sama joku kaukkari sekotus..apua..siis eikö ihmisillä jumalauta ole mitään vastuuta millä astuttavat ja kelle myyvät???ei MIKÄÄN IHME ET ONGELMIA TULEE KOKOAJAN LISÄÄ JA LISÄÄ. narun päät ojennetaan sellasille taulajaakoille joilla ei ole mitään käsitystä ROTUJEN ALKUPERÄSESTÄ TARKOTUKSESTA!! tuolla joku ernesti kirjoitti myytäväst kaukkarista "vartiointiviettinen" AIJAA...HÖ..MITEN VOI KAUKKARI OLLA VARTIOINTIVIETTINEN?? apua apua apua...en saa happea tän touhun kans.ja sitten eikun koirakaupoille rakkaat ihmiset.ottakaa sekarotusia,ne on niiiiiin ihanan helppoja ja vaivattomia. ainakin monttuun laitettuna sitten kun huomataan et "koiral " oliki kusta päässä...yyyrrrrjjjööööö tulee just täs hommas.ja KAIKKI RAHAN TAKIA.! kyse ei ole kun rahasta ainoastaan.
kyllä menee naurettavaksi!!!!
koira kauppa täällä suomess...
5196
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
aivoon ottaa kun niinkin hieno koira kuin Dogo on, ni siihen mennään sekoittaan rotikkaa!
Ei elämän kevät. On samperi kyllä idioottien touhua!!
useinkaan ole kustapäässä ellei ihminen oikein kovasti sitä sinne tyrkkää.
Tuossa vähän matkan päässä on nuoripari joka oli ostanut dogon ja amstaffin risteytyksen. Nyt ovat k****sa koiran kanssa kun koiralla on isompi ego kuin heilä. Pahaa tekee katsoa kun koira vie ja omistajat vikisee.
Oli ostettu kun emä oli niin "suloinen lussukka (?)". No emän omistaja oli lauman pomo niin onhan koira silloin helppo, ainakin ulkopuolisen silmin. Työtä se helpoööe näyttö on vaatinut ja vaatii kyseisten rotujen kanssa jatkuvasti.
se koira kasvattaa! Ei ole koirien vika, vaan vika on 99% narun toisessa päässä. Olkoot se koira sitten minkä rotuinen tahansa.
On meidänkin talossa mäyris joka on aivan holtiton joka asiassa. Tuossa naapuritalossa on dallun ja rotikan sekoitus, aivan kusessa on nekin omistajat sen koiran kaa. No, eivät osaa koirien kaa toimia.
koiran, pitäisi olla selvillä koiran käyttöominaisuuksista, rotuhistoriasta, ja koiran tulevista tarpeista. Pitää kyetä katsomaan peiliin ja kysymään itseltään kykeneekö vastaamaan koiran tarpeisiin.
Nämä vaativien rotujen risteytykset voivat tuottaa yllätyksiä kokeneillekkin koiraihmisille, saati sitten kokemattomille. Ja jos koiraansa ei kykene kouluttamaan kertoo se kokemuksen puutteesta. Yllättävän moni ei osaa lukea koiraansa lainkaan. Sitten puhutaan ongelmakoirista vaikka on vain ongelmaomistajia.