Onks tää huijaus vai mitä?

Nimetön

Sähköpostiini ilmestyi viesti joka on tullut firmalta nimeltään Revolution download.

Postissa kerrotaan ,että olen kirjautunut heidän sivuilleen ja linkkistä pääsee ilmoittamaan mitä maksua aikoo käyttää(se lukee siinä enkä ole avannut sitä)ja tekstissä lukee seuraavana, että jos maksua ei ole saapunut viikon sisällä niin perintä siirtyy firmalle joka perii ja siteen se maksaa ja paljon. Viesti on Saksan kielellä, jota en osaa vaan käänsin sen käännöskoneella.

Mitä siis minun pitäisi tehdä?

4

693

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se viesti ja

      unohda se.
      selvä huijaus jos se ei sano sinulle mitään etkä ole kirjautunut tai sitoutunut mihinkään.

      • fk1000

        Ja eikun se jatkuu vaan, nyt tuli sähköposti viesti ja hintaan tuli 10 euroa lisää.
        Antakaa nyt hyvänen aika joku osoite tai numero mihin ilmoittaa tästä.Eli mitä teen? Tän Revolution downloadin sähköpostiosoitteistakin tulee viestit bumerangina takaisin.


      • filtterit
        fk1000 kirjoitti:

        Ja eikun se jatkuu vaan, nyt tuli sähköposti viesti ja hintaan tuli 10 euroa lisää.
        Antakaa nyt hyvänen aika joku osoite tai numero mihin ilmoittaa tästä.Eli mitä teen? Tän Revolution downloadin sähköpostiosoitteistakin tulee viestit bumerangina takaisin.

        spotiohjelmaan, jos tuommoiset häiritsevät. Netissä vaan aina löytyy höynäytettäviä. Lähettää miljoona vastaavaa huijausviestiä ja vaikka vain 0,01 promillea eli 10 siihen lankeaisi, saattaa tehdä tiliä.
        Äläkä vastaa mihinkään, saavat vaan tietää, että spostiosoitteesi toimii. Unohda koko juttu.


    • Nimetön

      jos et oo kirjautunut mihinkään niin anna paskan olla :DDD

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      90
      9358
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      164
      5859
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      13
      5248
    4. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      148
      5188
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      41
      4243
    6. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      86
      3519
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      62
      3457
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      112
      2855
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2821
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      44
      2790
    Aihe