Freeroll-turnaukset on perseestä. Ne ovat yhtä arpomista ja vaatii saatanan hyvää tuuria päästä edes järkipelillä rahoille. Mikä helvetti siinä on, että tyypit pelaavat helvetin tyhmästi ja ovat kusessa ja siitä palkintona vetävät lopuksi tuurilla ohi!
Freeroll sucks....
vittusaatana.
151042
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Paskaa saa ilmaiseksi, kaikki muu maksaa.
TT vs. 66
vihu korotti ja tiesin olevani edellä joten laitoin all-in, sain maksun
flopista ja riveriltä vielä kutospari pöytään ja sillä sipuli se turnaus
Voitto aika selvä kahta paria, kolmosia tai täyskättä vastaan.
hanki elämä!
Hanki ite!
Ei se auta, vaikka olet parempi pelaaja kuin kukaan muu, koska niitä apinoita jotka pitäisi päihittää on satoja. On aika helvetin todennäköistä, että et voita.
uudelleen lottopokeriksi.
Jos tiedät ammattipelaajan nimeltä Chris Ferguson, niin tiedät hänen taitonsa pokeripöydässä. Kuitenkin hän joutui pelaamaan 8 kuukauden ajan freerolleja, että pääsi palkinnoille. Että ei se menestys kauhean helppoa ole.
aloitti freerolleista ja nollasta dollarista ja päätyi lopulta 10000 dollariin. Käsittääkseni tuon tekstin perusteella koko hommaan kului noin vuosi ja muutama kuukausi.
http://www.fulltiltpoker.com/chris-ferguson-challenge
hetki sitten freerollissa, vihu tuli kuikuilemaan 4-3 käessään. Pöytään rakentui pieni suora vihulle.
Paljon onnea vihulle.
b2b verkossa peliäkään... -,-
Olin flopilla all-in pienempää taskuparia vastaan ja potissa oli vielä flopille asti mukana roikkuneiden takia lisuketta, joten olin enemmän kuin tuplaamassa..
..niin on sanomattakin selvää että vihulainen sai sen kaksouttisensa turnilla ja voitti koko paskan. Alkaa olemaan jo aivan epätodellista touhua kun isot johtoasemat kaatuvat kerta toisensa jälkeen ohivetoihin. Miten helvetti se voi jatkua aina vaan!? En voi ymmärtää..
Riippuu freerollin suuruudestan kannattaako pelata... Jos on tuhansia pelaajia ja palkintopatti 10-100€ niin eipä siinä ole järkeä paljon pelailla... Parhaita ovat yleensä piste freerollit koska niissä taso on huonompi.
pistefreerollit ja miten ne eroavat tavallisista freerolleista? Missä sellaisia on ja miten niihin pääsee osallistumaan?
Freerollit joihin pääsee kun on pelannut x-määrän käsiä.