kokemuksia eri merkeistä ja malleista.
halpis talvirenkaat
tamian
5887
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos nimenomaan etsit halvemman hintaluokan talvikiekkoa,niin tutustupa Italiassa tehtyi hinDAYTON DW 700-renkaaseen..hinnaltaan ei pahat ja ominaisuudet ihan riittävät Suomenkin talveen.Sitten on tietysti näitä pinnattuja sekä Kiinalaisia,mut niitä en ehkä ostais..
Hankook tasapainoinen valinta.
http://keskustelu.suomi24.fi/autoilu_show.fcgi?category=95&conference=1500000000000121&posting=22000000037328947
Nopeusluokassa T, ominaisuudet tasapainossa, lamelleja vähintäänkin tarpeeksi, kulutuspinta Silicaseosta, runko ja ajettavuus melkeimpä kuin Nokianin kesärenkaissa, joka on jo enemmän kuin tarpeeksi talvirenkaalle.
Pneumant ok. Debica hieman huonompi. Kulunutkin Hakkapeliitta Q päihittää kuitenkin nämä.
Hienoa näissä on se että ne voi vaihtaa alle jo lokakuun alussa ja nykytalvina pärjää jopa helmikuulle asti. Ehkä jopa läpi talven. Kuluvat nopeammin kuin Q-nopeusluokan kitkat. Eivät välttämättä kestä kuin yhden talven!!! Usein sohjo- ja kuivan kelin ominaisuudet ovat näissä huippua.