Tänään lehdessä Eerola ja Soini yhteen ääneen itkivät, että heidän mahdollisia ehdokkaitaan olisi uhkailtu? Mitähän uhkailu tuossa tilanteessa tarkoittaa? Kotkassa kun tuntuu ainakin olevan tosi herkkää persuporukkaa, mutta vain niin päin, että kun he itse aukovat päätään muille, se on sallittua. Itse eivät kestä mitään!? Pojat pojat. Vähän kovuutta peliin ja itkut pois. Politiikka on kovaa hommaa, herkät putoaa kelkasta.
Persut herkkänä?
pitää kestää.
18575
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ainaiset itkijä. Uutinen on vaali temppu haetaan sääli pisteitä. Asia ei ole edes totta kun nimiä ei julkaista. Todella kyseenalista vaalityötä. Uutinen kertoo pesun ihan oikeasta tilasta valehdelle pyritään saamaan ääniä.
pitää kestää sanomista, varsinkin jos itsellä on herkässä se arvostelupuoli! Ihme hommaa tuolainen ruikutus. Kertoo heikosta luonteesta. Persut taitaa muutenkin olla "keräilyeristä" kasattua sakkia, siis muut eivät huoli omille listoilleen? Kirjavaa sakkia ilman mitään punaista lankaa. Ei niin kunnallispolitiikassa mitään saavuteta. Kaikki osaa vaatia, harvt tehdä uusia ehdotuksia niin, että niiltä löytyy realistinen pohja.
Täällä soitetaan leukaa ja haukutaan ties miksi ihmisiä ja nyt suureen ääneen oikein Soinin komean kuvan kera urputetaan uhkailusta?! Onhan touhua sanon vaan... Ei se pojat noin toimi nämä hommat. Ei ihmiset noin tyhmiä ole...?
Kirjoittaja on tyypillinen taitava alistaja, joka yrittää laajalla rintamalla suorastaan polkea kaikki Perussuomalaiset ehdokkaat toisarvoiseksi kansalaisiksi minut mukaan lukien. Tämä on sitä Kotkalaista kunnallispolitiikan kulttuuria laaja alaisena juuri kohdistaa ala arvoisen arvostelun nousevan politiikantaitajien Perussuomalaisiin. Vaikka tämä henkilö taitavasti ja johdon mukaisesti mustamaalaa Perussuomalaisten ehdokkaita ja minua vaatien punaiseen lankaan kiinni sitomista. Perussuomalaiset yhtenä ja johdonmukaisesti sinivalkoisella asialinja langalla ovat laaja alaisesti asettuneet ehdolle heitä voi verrata osaamisen tasolla Kokoomukseen ja taantuviin Demareihin. Olen ylpeänä leimattuna SMP/Perussuomalaisten siementen kypsymistä näihin kunnallisvaaleihin ehdokasasettelussa siemenet ovat itäneet asvalttiviljelynä kuntasektorille, yrityspiireihin, kaupanpuolelle, merenkulun väylälle, kodinhoidon ja sairaanhoidontasolle, kuin kotona olevien ja eläkeläisten piiriin.
Minkälainen ”lääkäri” tämä pehmo arvostelija on, kun näkemättä niputtaa Perussuomalaiset nippuun niin, että heitä ei muut puolueet hyväksyisi riveihinsä. Sanon sinulle heitä on pyydetty muiden listoille ehdokkaaksi. Heille on ollut sinivalkoinen lanka, jota he haluavat puolustaa vaaleanpunaisessa Kotkassa.
Arto Hirvonen
Vaaliasiamies
Perussuomalaiset
nähty Hirvonen ja kevyeksi havaittu. Jos meinaatte jotakin saada aikaiseksi, koittakaahan löytää se "vaikka kukertavan kellertävä" linja. Linjan on löydyttävä, sekä yhteinen sävel, jos jotakin muutosta ja merkittävää aiotte seuraavien vuosien ja vuosikymmenien aikana rakentaa. Usko tai et mutta tämä on totuus! Jos teistä yksi keskittyy Kerviseen, yksi jorisee vanhoja SMP:n juttuja, yksi haukkuu ja ivaa demareita...mitä siitä tulee. Niin ja joku ehtii Tiusastakin jallittaa? Pojat pojat, selkeyttä!
Kun ei ole mitään konkreettista esittää Arto Hirvosen poliittisista kyvyistä sorruit vain halveksimaan tämä osoittaa, että matkan varrella saavutetut kyvyt ovat teille liian vaikeita ymmärtämään. Olen otettu, että luettelit sen laajan eri tahojen etenemisen kuntalaisten hyväksi mitä Perussuomalaiset sinivalkoisen asialinjan mukaisesti ajaa. Tämä teidän ponnekas narina antaa edelleen se voiman, jota lähestyvät kuntavaalit tarvitsee.
Vielä tähän päivään mennessä ei ole Kotkan kaupunginvaltuutetuista tullut vastaa, joka olisi päätä pitempi Perussuomalaisia kunnallispolitiikassa. Siksi olen antanut itseni asettaa Perussuomalaisten kunnallisvaali asiamieheksi, että saan näihin loppuun palaneisiin tyhjänpäiväisiin virsiin vastata.
On se puoli hauskaa, että kaikilla muilla on täysoikeus sanoa mielipiteensä Perussuomalaisista, mutta tasapuolisuuden nimissä Perussuomalaiset ei saa sanoa yhtä rassaavasti päällepäsmäreistä.
Koko vaalitaistelun helpoin paikka on valtuustossa työskentely tasavertaisena valtuustonjäsenenä.
Arto Hirvonen
Perussuomalaiset
muuta teekkään,kuin haukkuu nykyistä valtuustoa ja kaikkia viranhaltijoita!!
Kun, nykyvaltuusto harhailee milloin missäkin onhan uusien yrittäjien kerrottava asialinjalla äänestäjille asioiden todellinen laita.
Arto Hirvonen
Perussuomalaiset
kommentissasi inisit, että ette muka saa sanoa? Voi pojat. En paremmin sano?
ängetä kuvaan Soinin kanssa. Ei kehdannut...? Hyvää ilmaista vaalimainospärstäpalstatilaa hukkasi kumminkin.
valtuustoon? Vaikka jo "esileikissä" tulee itku kurkkuun. Mitäs jos valtuustosalissa joku vanha jyrä ärähtää? Silloinko itketään sitten paskat housussa. Hyvät äänestäjät, nyt tiedätte totuuden. Toimikaa sen mukaan. Muilla on muuten hyviä naisehdokkaitakin!!!
juu Soini puhui jo paripäivää sitten asiasta radiossa..
mitäs, jos ovat itse keksineet moisen väittämän, jos ehdokkaiksi ei tulijoita. politiikka on likaista peliä.
Juuri pesiulaista populistipaskaa. Miten Soini kehtaa itkeä tuollaisesta jutustu valtakunnallisesti kyllä pisteet tippu kaverilta.
En ole lehtiä tänään lukenut, kun on ollut vähän muita kiireitä. Oliko tuosta uhkailusta ihan jotakin konkrteettista? Vai oliko vain yleisellä tasolla taas? Soini oli nimittäin Lapin turneella viikolla, siis kepuleiden valtakunnassa ja siellä sama juttu, uhkailtu on. Mitä tästä pitää sitten päätellä? Kepu ja demarit salaliitossa pesuja vastaan?
Ei Kepu ja Demarit pysty salaliittoon vaikka haluaisivat. Kotkassa on Kepulaisia vielä vähemmän kuin nousevalla Perussuomalaisilla. Kotkassa Kepu ei ole Kotkan kapinettipolitiikalle todellinen vaihtoehto vaan Perussuomalaiset asialinja politiikallaan. Taas Virolahdella Demarit on Kepun jatke vai perussuomalaiset voivat edes hiukan horjuttaa Kepun sanelu politiikkaa.
Näistä lähtö kohdista syntyy henkinen ja taloudellinen painostus on havaittavissa. Kokemuksella voin sanoa, että henkiseen painostukseen jos olisin reakoinut. En olisi saanut olla tekemässä kyllä kansa tietää heille elintärkeää politiikkaa. Valtakunnan politiikan tekemisen paikalla Puoluetoimistossa, Eduskunnassa, eri Ministeriöissä ja neuvostoissa vaikuttamassa kentän äänen viestinviejänä politiikan suoraan ytimeen.
Suurin syy pelotteluun on aivan selvä jos joku Perussuomalainen nousee omilla avuillaan näkyväksi paikkakunnaalla politiikan tekijäksi. On se lannistettava ennen vaaleja josta on hyvä esimerkki tällä palstalla olla Perussuomalaisten ala arvoisella nimittelyllä vaikka miksi huonommaksi ihmiseksi, kuin muiden puolueidenehdokkaat. Tämä koetaan henkisellä tasolla vaivaavana tekijänä. Minuun kaikki antoisa ritiikki vaikuttaa uusien poliittisen voimavarojen uudelleen herättämistä henkiin se vahvistaa omaa itsetuntoa tietämällä olevansa oikealla tiellä mitä voi jatkaa suora selkäisenä leimattuna politiikkona se lämmittää mielenrauhaa.
Arto Hirvonen
Perussuomalaiset
tuosta lannistamisesta jota Kotkassa on harjoitettu vuosikymmeniä!
vaan ja jätä politiikka hiukan fiksummille. Ja ole varovainen siellä katolla...